Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) może kontynuować ruch w kierunku 108,60 - komentarz CMC MarketsRynki europejskie spokojnie rozpoczęły tydzień po wzrostach spowodowanych piątkowym raportem o zatrudnieniu, a rynki amerykańskie przeszły słabą sesję z powodu weekendowych wypowiedzi sekretarz skarbu USA Janet Yellen o przyjęciu z zadowoleniem perspektyw wyższych stóp procentowych.

Kurs dolara może się osłabić, rynki europejskie przygotowują się na kolejne stonowane otwarcie

Słabsze wyniki na głównych amerykańskich benchmarkach wynikały głównie z akcji spółek technologicznych. Russell 2000 w tym czasie odnotowywał wzrosty, ustalając nowe jednomiesięczne maksimum. Tzw. meme stocks nadal rosły z firmami takimi jak AMC Entertainment i GameStop na czele.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy weekendowe oświadczenie o zmianie stawek podatkowych przyciągnęło uwagę, nadal daleko mu jest do wyznaczenia realnych perspektyw krótkoterminowych, o czym wiedzą rynki.

Największe obawy inwestorów wydają się dotyczyć ryzyka inflacyjnego i tego, czy wzrost cen będzie miał charakter przejściowy. Uwaga ciągle jest skierowana na dane o CPI z USA za maj.

Ponieważ rynki europejskie przygotowują się na kolejne stonowane otwarcie, dzisiaj skupimy się na najnowszych danych dotyczących niemieckiej produkcji przemysłowej za kwiecień i czerwiec oraz badaniu ZEW, dotyczącego oczekiwań inwestorów.

Biorąc pod uwagę, że niemieckie zamówienia fabryczne na kwiecień odnotowały wczoraj spadek o 0,2%, nie oczekuje się, że dane o produkcji przemysłowej będą znacznie lepsze. Oczekiwania są umiarkowane z przewidywaniami wzrostu o 0,2%.

Oczekuje się, że najnowszy niemiecki sondaż ZEW przyniesie poprawę z 84,4 do 86, z kursem DAX  bliskim rekordowych  poziomów.

Najnowsze badanie JOLTs z USA prawdopodobnie pokaże kolejny wzrost wolnych miejsc pracy do 8,2 mln w kwietniu, w porównaniu z 8,12 mln w marcu, ponieważ amerykańskie firmy mają trudności z obsadzeniem personelu po dwóch ostatnich pakietach pomocy.

invest

Warto również zauważyć w świetle piątkowych list płac, że nadal pracuje o 8 mln Amerykanów mniej niż przed pandemią, ze wskaźnikiem uczestnictwa, który jest również o 1,8% niższy niż w lutym 2020 r.

EURUSD –  piątkowe odbicie od 1,2104 spowodowało dalszy ruch w kierunku obszaru 1,2190, majowe maksima na 1,2266 mogą być kolejnym poziomem oporu. Zejście poniżej 1,2100 otworzy drogę na 1,2050. Tegoroczne maksima na poziomie 1,2345 pozostają kluczową zaporą.

GBPUSD –  zareagowało na wsparcie stawiane przez 1,4080, najbliższym oporem na drodze do szczytów z 2018 r. jest obszar 1,4240. Utrzymanie się wartości tej pary walutowej poniżej 1,4240 może wskazywać na ruch w stronę 1,4000.

EURGBP – obszar 0,8560 nadal pozostaje ważnym wsparciem, a opór utrzymuje się w okolicy 0,8640. Zejście poniżej 0,8550 da szansę na dalsze spadki w kierunku dołków przy 0,8480.

USDJPY – reakcja na opór 110,35 spowodowała, że spadliśmy poniżej 109,20, co może oznaczać kontynuację ruchu w kierunku 108,60.

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 5 punktów wyżej, na poziomie 7082.

DAX – oczekuje się otwarcia bez zmian, na poziomie 15677.

CAC40 – możliwe otwarcie 9 punktów wyżej, na poziomie 6550.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Ropa Crude WTI – wśród Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na ropę West Texas Intermediate, niezdecydowanie: z jednej strony, pod względem ilości Klientów, dominują transakcje Kup, które osiągają w chwili obecnej poziom 60% (wzrost o dwa punkty w stosunku do danych z poniedziałku). W kategorii wartości transkacji, przeważają natomiast pozycje Sprzedaj, stanowiąc 65%, trzy punkty w dół w stosunku do danych z wczoraj.

US Small Cap 2000– sentyment na kontrakcie CFD na indeks Russell 2000 wskazuje na utrzymujące się nastroje niedźwiedzie: w chwili obecnej 56% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, punkt w dół w stosunku do danych z poniedziałku. Po stronie wartości 74% to pozycje krótkie, w tym miejscu również odnotowano spadek o jeden punkt.

EUR/USD – nadzieje na osłabianie się EUR w stosunku do dolara przejawia również ogół przeprowadzający transakcje na kontrakcie na EUR/USD. Ilościowo pozycje Sprzedaj stanowią 63%, a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje krótkie dominują w 84%. W obu kategoriach odnotowujemy spadek o wartości jednego punkta w stosunku do poniedziałkowych odczytów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotosu | pgnige notowania | czym jest cfd | usd pln | notowania giełdowe lotos | mbank notowania | giełda forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here