Naga MarketsPara walutowa USD/JPYSpoglądając na notowania pary walutowej dolara amerykańskiego (USD) do jena japońskiego (JPY) zauważymy, że po niezwykle dynamicznych, trwających od połowy grudnia 2018 roku aż do styczniowego flash crashu na parach z dolarem australijskim (AUD) i jenem japońskim spadkach, kurs poruszał się spokojnie na północ. Wzrosty te już wkrótce mogą przejść jednak do historii.


Analizując obecną sytuację na notowaniach pary walutowej USD/JPY zauważymy, że cała ostatnia aprecjacja dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego utrzymywała się powyżej linii tendencji wzrostowej. Miniony tydzień rynek zakończył w okolicy dość istotnej konfluencji wsparć a w wyniku wczorajszej luki spadkowej doszło do jej pokonania.

Z czysto technicznego punktu widzenia, trwałe pokonania linii tendencji wzrostowej mogłoby oznaczać potencjalną zmianę nastawienia rynku, co w tym konkretnym przypadku determinowałoby powrót do spadków.

Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż trwające niemal od początku stycznie br. wzrosty byłī znacznie spokojniejsze niż wcześniejsze spadki a co za tym idzie, bardziej przypominały one jedynie korektę, po której (prędzej czy później) mogliśmy spodziewać się powrotu do spadków.

Jeżeli zatem deprecjacja dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania rejonu 109.75 bądź nawet 108.75.

Do handlu na parach walutowych z USD i JPY polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej USDJPY we wtorek, 7 maja 2019 roku


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomisja Europejska obniża prognozę PKB do 1,2% z 1,3% w 2019 roku
Następny artykułEstonia światowym liderem w dziedzinie cyfryzacji i blockchain
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here