Naga MarketsRajd ryzyka z początku tygodnia przygasł w obliczu wzrostu obaw o skutki pogarszającej się sytuacji zdrowotnej na świecie. Indeksy w Azji w większości dołują. Na FX dominują bezpieczne przystanie. Ropa WTI cofa się spod szczytu.

Indeksy w Azji w większości dołują

Awersja do ryzyka wzmacnia się na rynkach, gdyż inwestorzy martwią się, jak rosnąca liczba nowych zakażeń COVID-19 na świecie wpłynie na perspektywy ożywienia. Liczba zgonów z powodu wirusa na świecie wzrosła w ciągu dnia o 12 tys. – nowy rekord.

Na rynku akcji przebudzają się wątpliwości o przegrzanie po ostatnim rajdzie o ponad 10 proc. W czwartek rynki w Azji generalnie dołują, choć jest kilka wyjątków. Chiński Shanghai Composite spada o 0,4 proc., koreański KOPSI traci 0,4 proc., ale japoński Nikkei225 rośnie o 0,7 proc. i w ciągu sesji zaliczył 29-letni szczyt.

Na FX umacniają się USD, JPY i CHF – klasyczny obraz ucieczki od ryzyka. DXY podchodzi do 93,1, EUR/USD zjeżdża w stronę 1,1750, USD/JPY jest stabilny wokół 105,30, AUD/USD obniżył się do 0,7260.

EUR/PLN pozostaje w trendzie bocznym 4,47-4,51.

GBP/USD kontynuuje cofnięcie z dwumiesięcznych szczytów na 1,3315 i schodzi pod 1,32. Funt został wczoraj osłabiony doniesieniami, że negocjacje brexitowe zostaną przesunięte poza termin graniczny ustalony na 15 listopada i mają się zakończyć w przyszłym tygodniu.
Dziś rano odczyt PKB z Wielkiej Brytanii za wrzesień wskazał na słabszą dynamikę 1,1 proc. m/m wobec oczekiwanych 1,5 proc.

Pogorszenie nastrojów ciąży na cenach ropy naftowej i WTI spada do 41,4 USD/b z 43,06 USD/b w środę. Według źródeł, rozmowy OPEC+ mają skupić się na opóźnieniu podwyższenia wydobycia ropy o 3-6 miesięcy, ale nadal wymagają wsparcia ze strony innych producentów.

 

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here