Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) dryfuje w okolicach 105,60. Ropa Brent utrzymuje się ponad 41,4 USD/bPrezydent Trump wrócił do Białego Domu, a S&P500 – ponad 3400, pierwszy raz od dwóch tygodni. Azja idzie śladem Wall Street. Na FX spokojnie. RBA utrzymał stopę proc. bez zmian., ale pozostaje gołębi.

Rynki podtrzymują pozytywne nastroje. Trump z planem udziału w kolejnej debacie

Rynki podtrzymują pozytywne nastroje z poniedziałku wywołane splotem kilku czynników: powrót prezydenta Trumpa do Białego Domu, nadzieje na pakiet fiskalny, lepsze dane (ISM dla usług) i zmniejszone prawdopodobieństwo spornych wyborów (duża przewaga Bidena w sondażach).

Według CNN prezydent Trump planuje wziąć udział w kolejnej debacie prezydenckiej zaplanowanej na 15 października.

Szef sztabu Białego Domu Meadows zasugerował, że istnieje potencjał dla pakietu stymulacyjnego, chociaż wątpliwości co do zgody Senatu pozostają. Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozmawiali telefonicznie przez około godzinę i przygotowywali się do ponownej rozmowy we wtorek, kontynuując prace nad umową.

S&P500 wzrósł wczoraj o 1,8 proc. i zameldował się ponad 3400 pkt. – pierwszy raz od 16 września. Dziś futures na indeks stanął w punkcie wyjścia.

Indeksy w Azji poprawiają dwutygodniowe szczyty, ale tempo wzrostów wygasło. Japoński Nikkei25 zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,2 proc.

Kursy walut: kurs euro (EUR/PLN) zaczyna dzień od 4,49

Na FX początek pierwszy dzień tygodnia przyniósł umocnienie walut ryzykownych, ale ostatnie godziny to uspokojenie sytuacji. EUR/USD stoi przy 1,1790, a GBP/USD okupuje 1,2980. USD/JPY dalej dryfuje blisko 105,60, a EUR/PLN zaczyna dzień na 4,49.

AUD/USD wyskoczył do 0,7208 po tym, jak RBA utrzymał stopę kasową i cel dla 3-letnich rentowności na 0,25 proc. Decyzja byłą zgodną z konsensusem, choć nie brakowało oczekiwań obniżki. W komunikacie bank powtórzył, że „nadal rozważa, w jaki sposób dodatkowe poluzowanie polityki pieniężnej mogłoby wesprzeć zatrudnienie w miarę dalszego otwierania się gospodarki”. Rynek AUD czeka jeszcze na prezentację rządu ws. nowego budżetu (10:30 polskiego czasu).

Ropa podskoczyła o ponad 5% wczoraj i Brent utrzymuje wzrosty ponad 41,4 USD/b, gdyż ceny znajdują wsparcie w rynkowych nastrojach oraz raportach o ograniczeniu podaży po tym, jak sześć  norweskich złóż ropy i gazu zamknęło się z powodu strajku. Strajk zmniejszy łączną zdolność produkcyjną Norwegii o nieco ponad 330 000 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, czyli około 8% całkowitej produkcji, informuje Norweskie Stowarzyszenie Ropy i Gazu.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here