Naga MarketsKurs dolara (USD) jako obiekt zainteresowań. Chiński eksport wzrósł o 0,5 proc.Wtorek przynosi wzrost zainteresowania dolarem, oraz bezpiecznymi CHF i JPY – to pokłosie zwrotu sytuacji w końcówce notowań na Wall Street (S&P500 miał niewiele do naruszenia szczytu sprzed miesiąca, ale ostatecznie zakończył handel spadkami).

Koronawirus pretekstem do korekty na rynku

Gorszy sentyment to wynik przeważenia obaw związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się COVID-19 w USA – wczoraj Kalifornia podała, że zamyka bary, kina, restauracje i inne obiekty użyteczności publicznej, co odebrano jako sygnał mogący uderzyć w obserwowane ożywienie gospodarki. Chociaż, czy taki ruch jest zaskoczeniem? Raczej rynek znalazł sobie pretekst do korekty. Podobnie można podejść do informacji o tym, że USA skrytykowały Chiny za ich roszczenia na Morzu Południowochińskim, co zdaniem obserwatorów może doprowadzić do dalszego ochłodzenia relacji (ale nie ich radykalizacji).

Te artykuły również Cię zainteresują
W nocy zostały opublikowane niezłe dane z Chin – wprawdzie nadwyżka w handlu zagranicznym zmalała w czerwcu do 46,2 mld USD, to jednak kluczowa jest struktura tych danych – eksport wzrósł o 0,5 proc. r/r, a import o 2,7 proc. r/r podczas, gdy oczekiwano spadków w obu kategoriach. Rano napłynęły dane z Wielkiej Brytanii (miesięczny PKB, oraz dynamika produkcji przemysłowej), oraz z Niemiec (inflacja CPI), ale były one zgodne z rynkowymi szacunkami. Dzisiaj uwagę przykują jeszcze – indeks ZEW z Niemiec , inflacja CPI z USA, oraz spekulacje związane ze szczytem Unii Europejskiej w drugiej połowie tygodnia.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here