Naga MarketsKurs dolara (USD) jako korekta w dłuższym trendzie spadkowym
ccPixs.com | Źródło: flickr.com

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara odwróciła nastroje inwestorów o 180 stopni. Na razie jednak ruch wzrostowy powinien być traktowany jako korekta w dłuższym trendzie spadkowym.

O możliwości pojawienia się wzrostowego akcentu na rynku dolara świadczyło techniczne wyprzedanie rynku, o którym wspominałam w raporcie z wczorajszego poranka. Krótkoterminowo taki stan może się utrzymać, ale w dłuższej perspektywie pojawienie się fundamentów, które trwale wsparłyby dolara, jest mało prawdopodobne.

Wynika to przede wszystkim z dużego prawdopodobieństwa prowadzenia dalszej, ultraluźnej polityki monetarnej przez Fed. Mimo że wczoraj nie pojawiły się konkretne informacje na ten temat, to w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, jakiekolwiek działania zmierzające ku podnoszeniu stóp procentowych wydają się bardzo odległe.

Nie zmienia to faktu, że „oczyszczająca” korekta wzrostowa na rynku amerykańskiego dolara miała uzasadnienie. W poprzednim tygodniu liczba krótkich pozycji na rynku USD wśród inwestorów instytucjonalnych była największa od 2011 roku, natomiast liczba długich pozycji na euro była rekordowa.

Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here