Kurs dolara (USD) i franka (CHF) pod kreską w ujęciu do złotego w środę, funt i euro, stabilnie 7 października 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dolar i frank nieznacznie ustępują pola złotówce, podczas gry kursy euro i funta pozostają stabilne. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować lokalną konsolidację
  • Złotówka nieznacznie umacnia się w środę do dolara i franka
  • Złoty stabilnie w ujęciu do euro i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9070 zł 07.10.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,4782 zł 07.10.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 4,9160 zł 07.10.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,1530 zł 07.10.2020, godzina 17:50

Kurs dolara do złotego zmierza przetestuje wkrótce poziom przy 3,77 zł?

Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN od kilku dni kontynuuje przecenę. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej poziomu 3,89 zł, należy oczekiwać dalszych spadków. Notowania znajdują się coraz bliżej ważnego wsparcia przy 3,77 zł, które powinno stanowić kluczową podporę dla kupujących.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN bez zmian

W minionym tygodniu na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować spore ruchy zarówno w górę, jak i w dół. Notowania GBP/PLN nawet przez chwilę znalazły się powyżej okrągłego poziomu 5 zł, jednak szybko wróciły poniżej. Aktualnie, w ostatnich trzech dniach zmienność jest nieco niższa, jednak sytuacja techniczna wskazuje na możliwość dalszych spadków. Aby doszło jednak do pogłębienia przeceny, kurs musiałyby wybić dołem wsparcie przy 4,89 zł, gdzie znajduje się mierzeni 61,8% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro pomiędzy wsparciem a oporem

Kurs euro do złotego znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia. Patrząc technicznie  na wykres D1, notowania utrzymują się poniżej ważnego poziomu horyzontalnego – 4,5050 zł. Dlatego też, zgodnie klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy oczekiwać pogłębienia spadków. Niemniej, aby spadki przybrały na sile, musiałoby dojść do pokonania poziomu 4,4730 zł, gdzie dziś pojawił się popyt.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN nieznacznie pod kreską w środę

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się w środę nieznacznie pod kreską. Notowania CHF/PLN ponownie zbliżają się do wsparcia wynikającego z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli zostanie ono pokonane, przecena może się pogłębić w kierunku 4,11 zł, gdzie znajduje się kolejna podpora dla kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here