Naga Marketsusa europa unia europejskaBiały Dom zapowiedział że od 18 marca cła odwetowe na samoloty firmy Airbus zostaną podwyższone z 10% do 15%. Cła, które w październiku 2019 nałożono m.in kawę, wino, ser czy oliwki pozostaną na niezmienionym poziomie 25%. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Narasta konflikt na linii UE-USA

Cła został nałożone na USA w związku z decyzją WTO o uznaniu europejskich i francuskich subwencji dla Airbusa za szkodliwe dla konkurencji z Boeingiem. W ciągu najbliższego roku spodziewana jest podobna decyzja w sprawie nielegalnych państwowych subwencji dla Boeinga.

Zdaniem specjalistów na nowych cłach ucierpią amerykańskie linie lotnicze korzystające z samolotów Airbusa, które od czasu uziemienia Boeingów 737 MAX mają spore problemy i zwracają się do europejskiego konkurenta – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here