Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraPodczas dzisiejszej sesji dolar amerykański zyskuje blisko 0,3% w stosunku do euro. W przypadku zestawienia z jenem japońskim, możemy również obserwować umocnienie dolara o 0,15%. Czy sesja amerykańskich doprowadzi do większych wzrostów na dolarze? Pamiętajmy, że wczoraj w USA mieliśmy święto, stąd na rynku panowała mniejsza zmienność, dziś może się ona zwiększyć.


Kurs euro do dolara ma problem z utrzymaniem się powyżej 1,1300

W ostatnim tygodniu kurs euro do dolara )EUR/USD) kilkukrotnie testował strefę wynikającą z ostatnich dołków – okolice 1,1280. Każda z prób okazała się nieudana i rynek szybko wracał w okolice okrągłego poziomu 1,1300. Z każdym kolejnym odbiciem, zainteresowanie kupujących wyższymi poziomami spada. W tej chwili niewykluczony jest ruch w kierunku minimów z listopada 2018 roku – 1,1210. O większych wzrostach na tej parze walutowej będzie można myśleć dopiero w momencie trwałego wyjścia ceny powyżej 1,1500. Jak na razie, pomimo, że znajdujemy się w okolicach minimów, przeważa strona podażowa. Jesteśmy bardzo blisko ostatnich dołków, dlatego nawet w przypadku odbicia, istnieje spora szansa na przetestowanie minimów.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy, cena wróciła z powrotem poniżej górnego ograniczenia układu Overbalance, co również przemawia za dalszymi spadkami. Dziś powinien zostać przetestowany poziom 1,1260. Jeżeli doszłoby do jego wybicia, droga w kierunku 1,1210 zostanie otwarta.

Zobacz także: Możliwe spadki na kursie EUR/GBP

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H1

Kurs dolara do jena kontynuuje tendencję wzrostową

W przypadku dolara amerykańskiego w stosunku do jena japońskiego, od początku roku możemy obserwować tendencję wzrostową. Od flash crashu z 2 stycznia, rynek utrzymuje ruch w górę. Aktualnie celem dla kupujących jest poziom 111,35, gdzie wypada ostatni liczący się szczyt. Jako wsparcie należy wziąć pod uwagę poziom 110,15, a w przypadku większej korekty 109,60. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia układu Overbalance (czerwone prostokąty) oznaczałoby zanegowanie trendu wzrostowego.

Wykres USD/JPY
USD/JPY interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here