Kurs złotego w bieżącym tygodniu należy do relatywnie spokojnych. Euro stoi w miejscu na wysokości 4,24 zł, kurs dolara nie potrafi poradzić sobie z 3,76 zł, funt testuje 4,72 zł, a kurs franka osiadł na wysokości lokalnego wsparcia. Sprawdź jak zmieniały się kursy walut Forex w pierwszym tygodniu lipca.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2442 Euro
USDPLN 3,7617 dolar
GBPPLN 4,7328 funt
CHFPLN 3,8183 frank

Kurs euro nadal przyklejony do 4,24 zł. EUR/PLN stoi w miejscu

Czyżby kurs euro znalazł nową strefę akumulacji? Przez kilka miesięcy były nią okolice 4,30 zł, a obecnie cena skupiła się (od początku tygodnia) nad poziomem 4,24 zł, którego nie jest w stanie wybić dołem, ani też wyraźniej od niego odbić. W efekcie zmienność EUR/PLN w pierwszym tygodniu lipca praktycznie nie istnieje i wynosi maksymalnie 0,1%. Jeżeli eurozłoty zejdzie niżej, wtedy otwiera sobie drogę do spadków w kierunku 4,20 zł.

Kurs USD/PLN zastopowany na 3,76 zł. Dolar nie potrafi sobie poradzić z poziomem

Na wysokości 3,76 zł kurs dolara zatrzymywał się w czerwcu, gdzie przebiegała ówcześnie linia trendu spadkowego. Obecnie linia ta ponownie zapewnia wsparcie, jednak USD/PLN nie potrafi wybić 3,76 zł czwartą sesję z rzędu. Amerykańska waluta do złotówki znalazła się więc w swoistym potrzasku i podobnie jak euro nie wykazuje w tym tygodniu większej zmienności. Spadek pod linię trendu (obecnie 3,75 zł) otwiera drogę do czerwcowych minimów na 3,73 zł, natomiast gdyby udało się wybić dołki z kwietnia w okolicach 3,78 zł, wtedy kurs dolara mógłby zdjąć z siebie część presji podażowej.

Funt już zaledwie po 4,72 zł. Kurs GBP/PLN ponownie pogłębia dołki

Kurs funta szterlinga z każdym kolejnym dniem lipca próbuje udowadniać, że jest w stanie zejść jeszcze niżej. Miało to miejsce ponownie w środę, kiedy GBP/PLN testował najniższe poziomy od początku roku i obecnie utrzymuje się na 4,72 zł. Ponad sześciomiesięczne dołki coraz bardziej zmniejszają szansę na dynamicznie odbicie. Żeby mówić o odwróceniu trendu spadkowego, to kurs funta w tym momencie musiałby wzrosnąć co najmniej do 4,88 zł, czyli o ponad 16 groszy.

Kurs franka wyciąga dołki i staje w miejscu. CHF/PLN na wysokości lokalnego wsparcia

Po akumulacji w okolicach 3,80 zł i odrzuceniu okrągłego poziomu, kurs franka szwajcarskiego w środę testował 3,82 zł, ostatecznie zatrzymuje się jednak na wysokości lokalnej strefy wsparcia, wyznaczanej na 3,81 zł i wzmacnianej przez 50-okresową średnią ruchomą. Podobnie jak na pozostałych parach złotowych, CHF/PLN również brakuje wyraźniejszego kierunku i jak na razie niewiele wskazuje, że sytuacja ulegnie zmianie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here