Kurs polskiego złotego bez wątpienia może zaliczyć czwartkową sesję do udanych. Umacnia się on dziś bowiem wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jedynie funt szterling zyskuje dziś bardziej niż PLN.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2590 Euro
USDPLN 3,7931 dolar
GBPPLN 4,7387 funt
CHFPLN 3,8444 frank

Kurs euro pod presją podaży

Kurs euro nie może zaliczyć czwartkowej sesji do udanych. Osłabia się on dziś bowiem wobec polskiego złotego o 0,08%. Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN warto natomiast zwrócić uwagę, że w wyniku ostatnich wzrostów rynek dotarł do technicznego poziomu oporu w wysokości 4,2750 zł i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie już 10 lipca br. pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy osłabienie kursu euro i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie cena wspólnej waluty mogłaby osunąć się nawet w rejon poprzednich dołków tj. 4,2380 zł.

Kurs euro pod presją podaży

Kurs franka pomiędzy wsparciem a oporem

Kurs franka szwajcarskiego od kilku dni porusza się w dość wąskiej konsolidacji, której dolnym ograniczeniem jest niedawno pokonany opór (teraz wsparcie) w wysokości 3,84 zł. Drogę do dalszych, większych wzrostów skutecznie blokuje jednak znajdujący się w okolicy 3,86 zł, niezwykle istotny poziom oporu, powyżej którego kurs funta nie był od lipca 2017 roku. Podobnie jak kurs euro, kurs funta również traci w trakcie czwartkowej sesji 0,08%.

Kurs franka pomiędzy wsparciem a oporem

Kurs funta odrabia straty

Kurs funta traci zyskuje polskiego złotego już drugą sesję z rzędu. Nie zmienia to jednak faktu, iż notowania pary walutowej GBPPLN w dalszym ciągu utrzymują się poniżej pokonanej niedawno linii tendencji wzrostowej i dopóki rynek nie wróci powyżej tej strefy, ogólne nastawienie rynku pozostawać będzie bardziej pro-spadkowe.

Kurs funta odrabia straty

Kurs dolara w okolicy technicznego oporu

Kurs dolara utrzymuje się w ostatnim czasie na dość stabilnym poziomie w rejonie 3,80 zł. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to ostatnio pokonane wsparcie, które w chwili obecnej testowane jest jako opór, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja podażowa. Jeżeli tak się stanie i strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby zaliczyć kolejną falę spadków.

Kurs dolara w okolicy technicznego oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKGHM z szansą na wzrosty, przegląd rynku akcji Comparic24.TV
Następny artykułBlok po 22 – 18 lipca 2019: USD/JPY, EUR/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here