Kurs dolara (USD), euro (EUR), funta (GBP) i franka (CHF) na plusie, złoty (PLN) pod kreską 17 września
Pary walutowe z polskim złotym

W czwartek polski złoty ponownie traci do głównych walut. Nasza krajowa waluta osłabia się do euro, dolara, funta i franka. Zmienność jest jednak niewielka, największy ruch widać na EUR/PLN i wynosi on zaledwie 0,22%. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się nieznacznie do euro
  • GBP/PLN na solidnym ponad 1% plusie w środę
  • Kurs dolar i franka na niewielkim plusie
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7670 zł 17.09.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,4544 zł 17.09.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 4,8760 zł 17.09.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,1412 zł 17.09.2020, godzina 17:50

Kurs funta GBP/PLN wyhamowuje zwyżkę?

W ostaniach kilku dniach kurs funta do złotego dynamicznie odrabiał straty. Niemniej podczas dzisiejszej sesji ruch w górę wyhamował, co należy tłumaczyć dzisiejszą reakcją na decyzję Banku Anglii. BoE zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie, jednak tuż po posiedzeniu kurs GBP zaczął dynamicznie tracić.

Patrząc na wykres technicznie, aktualnie do wyznaczenia oporów można się posłużyć siatką Fibo, rozłożoną na ostatniej fali spadkowej. W ten sposób najbliższy kluczowy opór wypada przy mierzeniu 61,8%, które pokrywa się z wcześniejszymi reakcjami cenowymi.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara do złotego napiera na opór przy 3,77 zł

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty traci nieznacznie do dolara amerykańskiego. Jednak patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a obecnie obserwowane odreagowanie należy traktować jedynie jako korektę.

W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Sytuacja zmieni się jednak diametralnie w momencie wyjścia powyżej, wtedy też większa korekta może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena z celem na 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro powoli w górę

Kurs euro do złotego zmierza powoli w górę. Pomimo, że zmienność jest ograniczona, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty. W ostatnim czasie notowania odbiły od wsparcia przy 4,39 zł, a wybicie poziomu 4,4250 zł górą, otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Jeśli sentyment się utrzyma, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN na plusie w czwartek

Frank szwajcarski znajduje się dziś na niewielkim plusie. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, a pokonanie poziomu 4,1160 zł otworzyło drogę na wyższe poziomy. Pomimo, że w ostatnich dniach widać mniejszą zmienność, to tak długo jak notowania znajdują się powyżej wspomnianego poziomu 4,1160 zł, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here