Naga MarketsKurs funta do złotego GBPPLN wciąż w górę, co z euro, frankiem i dolarem?Na początku tygodnia mogliśmy obserwować spadki na polskim złotym. Wczoraj ruch był kontynuowany w stosunku do franka szwajcarskiego, jak i euro. Z kolej w ujęciu do funta i dolara, polska waluta nieznacznie zyskała. Dziś większa zmienność może się pojawić szczególnie w godzinach wieczornych. Przed nami bowiem decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, jest to ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej w tym roku. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach PLN w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w środę 11 grudnia. 


Polski złoty odrabia straty w środę 11 grudnia

Ten tydzień nie rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty, która traciła w poniedziałek do euro, dolara, funta i franka. Środowa sesja przynosi odreagowanie na parch powiązanych z polskim złotym. Dziś EURPLN traci 0,15%, tym samym notowania znajdują się poniżej wczorajszej ceny otwarcia.  Polski złoty zyskuje dziś także 0,16% w stosunku do franka (CHF), oraz 0,06% do dolara. Słabość PLN widać jednak w ujęciu z funtem brytyjskim, gdzie GBP zyskuje 0,19%.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Podczas dzisiejszej sesji zmienność na parach z dolarem powinna być podwyższona, spójrzmy więc na USDPLN. Kurs dolara do złotego utknął w strefie, która w przeszłości była traktowana zarówno jako kluczowe wsparcie jak i opór. Wybicie jej dołem, powinno doprowadzić do ruchu w kierunku 3,80 zł. Z kolei jeżeli dosżłoby do wybicia górą, w zasięgu będzie nawet poziom 3,90 zł.

Zobacz także: Szanse na wzrosty GBP rosną tuż przed wyborami

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here