Naga MarketsKurs dolara (USD) delikatnie traci do głównych walut. Ropa WTI odbija do 40 USD/bNastroje rynkowe dalej poprawiają się po odbiciu na Wall Street, gdzie pozytywnie przyjęto załagodzenie stanowiska administracji USA w sprawie pomocy fiskalnej. Debata Pence-Harris nie ruszyła rynkami. USD jest słabszy, NZD usłyszał gołębie komentarze z RBNZ.

Azjatycki rynek wspina się na szczyty. Propozycja samodzielnych ustaw Trumpa

Rynek akcji w Azji wspiął się na jednomiesięczne szczyty, gdyż odnowienie nadziei na większą stymulację fiskalną w USA pomogło przywrócić zaufanie inwestorów.

Po tym, jak Trump oznajmił koniec negocjacji fiskalnych, później zasugerował gotowość do podpisania samodzielnych ustaw. Szef sztabu Białego Domu zasygnalizował, że w grę może wchodzić 10 ustaw dotyczących kwestii, które już zostały ustalone między partiami.

Dodatkowo rynki wyceniają obecnie zwycięstwo kandydata Demokratów w listopadowych wyborach.

Azja przejęła nastroje z Wall Street, gdzie S&P500 wzrósł w środę o 1,74 proc. Dziś futures na indeks dokłada 0,3 proc.

W czwartek japoński Nikkei225 rośnie o 1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 0,4 proc. Giełdy w Chinach pozostają zamknięte na czas świąt i wrócą do handlu w piątek.

Debata wiceprezydencka Pence-Harris nie miała istotnego wpływu na rynki. Zwracające uwagę fragmenty dotyczące podatków i polityki zagranicznej. Harris zapowiedziała, że jednym z pierwszych decyzji Bidena po zaprzysiężeniu będzie cofnięcie obniżek podatków z 2017 r., ale z wyłączeniem osób zarabiających poniżej 400 tys. USD rocznie.

Komentarze Harris na temat Chin można uznać za pozytywne dla CNH, ponieważ krytykowały wojnę handlową Trumpa i sugerowały to, że administracja Bidena z pewnością poszłaby inną drogą w przypadku Chin. Harris przyjęła również agresywny ton wobec Rosji, zwracając uwagę na doniesienia wywiadu oskarżające ten kraj o ingerencję w 2016 i bieżące wybory.

Protokół FOMC dostarczył niewiele świeżych informacji bez większej jasności co do tego, jak daleko Fed pozwoliłby na wyjście inflacji daleko powyżej celu.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) wraca ponad 1,1770

Na FX USD nieznacznie traci do głównych walut przy utrzymaniu klimatu risk-on z wczoraj. EUR/USD wrócił ponad 1,1770, a GBP/USD odbił do 1,2940. Słaby pozostaje jen po wyskoku USD/JPY do 106.

NZD spadł o 0,5 proc. do 0,6550 po gołębich komentarzach głównego ekonomisty RBNZ Ha. Powiedział, że „wolelibyśmy zrobić za dużo za wcześnie niż za mało za późno” przypominają, że dalsze łagodzenie polityki jest otwarta opcją.

EUR/PLN pozostaje uśpiony na 4,48. USD/PLN utrzymuje się ponad 3,80. W środę komunikat RPP po decyzji był neutralny dla złotego. Powtórzono, że tempo ożywienia gospodarczego „może być także ograniczane przez brak wyraźnego i trwalszego dostosowania kursu złotego do globalnego wstrząsu wywołanego pandemią oraz poluzowania polityki pieniężnej NBP”.

Na rynku towarowym złoto pozostaje bez zmian przy 1885 USD/oz.

Ropa WTI odbija z 39,3 USD/b do 40 USD/b, starając się zmazać negatywną reakcję na nieoczekiwany wzrost zapasów surowca w USA.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here