Naga MarketsKurs dolara (USD) cofa się marginalnie na Forex po wzrostach z poniedziałkuGiełdy w Azji podtrzymują pozytywny nastrój z poniedziałku, podczas gdy na FX brakuje kierunku. AUD słabnie po gołębich sygnałach z RBA. Złoto i srebro są niżej, rosną ceny ropy.

Kurs dolara cofa się, z kolei metale szlachetne odreagowują ostatnią gorączkę

Mocne odbicie na Wall Street (S&P500 +1,61 proc.) pomogło we wzrostach po przejęciu handlu przez inwestorów w Azji. Shanghai Composite jest wyżej o 0,8 proc., japoński Nikkei225 rośnie o 1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,3 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Futures na S&P500 kontynuuje odbicie – teraz o 0,4 proc. Futures na DAX wzrostem o 0,5 proc. sygnalizuje dobre nastroje przed otwarciem w Europie.

Na FX USD marginalnie cofa się po wczorajszym umocnieniu, które odbyło się bez korelacji z rynkiem akcji (zwykle dolara traci w obliczu wzrostów indeksów). Dziś główne waluty są w większości stabilne. EUR/USD cofnął się pod 1,2070, GBP/USD spadł do 1,3680.

Bank Rezerwy Australii utrzymał stopę kasową na 0,1 proc., ale nieoczekiwanie zwiększył program skupu obligacji o 100 mld AUD. AUD/USD spada do 0,7614.

EUR/PLN jest na 4,51 po tym, jak wczoraj nie udało się złamać 4,50 – pierwszy taki atak od trzech tygodni.

Metale szlachetne odreagowują ostatnią gorączkę. Srebro spada o 2,6 proc. do 28,3 USD/oz w otoczeniu spekulacji o sztucznym pompowaniu wycen przez fundusze hedgingowe. Presji dodaje decyzja jednej z głównych giełd o podniesieniu minimalnego wkładu zabezpieczającego pod transakcję. Złoto spada o 0,5 proc. do 1853  USD/oz.

Ropa Brent wzrasta o 1 proc. do 56,90 USD za baryłkę, a WTI zyskuje 1,3 proc. do 54,2 USD. Spadające zapasy i rosnący popyt na paliwo w wyniku potężnej burzy śnieżnej w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych spowodowały wzrost cen.

Prezydent Joe Biden zamierza nadal forsować potężny plan pomocowy, nawet jeśli będzie musiał obejść opór senackich republikanów, powiedział jego sekretarz prasowy, kilka godzin po tym, co jeden republikański senator nazwał „bardzo produktywnym” spotkanie z prezydentem na temat opcji stymulacyjnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie euro | kryptowaluty wiadomości | giełda prognozy | bitcoin przewidywania | notowania dax |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here