Naga MarketsNotowania dolara w relacji do juana offshore osiągnęły dzisiaj najniższy poziom w 2020 r., po tym jak naruszone zostało minimum z 9 października przy 6,6767. Korekta wzrostowa, która wtedy się pojawiła była krótka – zdołała podnieść notowania w okolice 6,76.

Notowania dolara (USD/CNH) w okolicach 6,76

Pośrednio była ona spowodowana działaniami banku centralnego Chin, któremu coraz mniej podoba się nazbyt silny juan. Kilka dni temu mieliśmy informację, że kwestia kursu walutowego będzie uważniej monitorowana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDCNH

Umocnienie juana idzie w parze z poprawiającą się sytuacją wokół chińskich akcji. Można to wiązać z oczekiwaniami na zmianę władzy w Białym Domu (Biden zapowiada wprawdzie też twardą, ale bardziej wyważoną politykę wobec Chin), ale nie tylko. Ostatnie dane MFW pokazują, że Chiny będą jedyną dużą gospodarką na świecie, która zanotuje w tym roku wzrost PKB. To kraj, gdzie pandemia nie jest większym problemem.

Wykres dzienny FCN40

Poranne słabsze dane nt. PKB za III kwartał tylko na chwilę popsuły nastroje. Odczyty zrównoważyły lepsze figury dotyczące produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej we wrześniu.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here