Naga MarketsKurs dolara (USD) ciągle pozostaje słabyOstatnie dni pokazują, że rynki stają się bardziej odporne na negatywne informacje. Po wczorajszym wzroście na Wall Street, dzisiaj handel kasowy na S&P500 rozpoczął się blisko 3400 pkt., a korekta na kontraktach futures jaka miała miejsce podczas sesji europejskiej była relatywnie płytka.

Przewijający się temat czwartego pakietu fiskalnego w USA

Inwestorzy nie reagują na doniesienia o tym, jakoby rozmowy na temat czwartego pakietu fiskalnego pomiędzy Sekretarzem Skarbu Mnuchinem, a spikerką Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi miały posuwać „bardzo powoli”, a niektórzy przedstawiciele Demokratów cytowani przez Politico mieli twierdzić, że Trump celowo chce rozgrywać temat wolniej, tak aby go sfinalizować przed samymi wyborami.

W przypadku euro bez większego echa przeszły ostrzeżenia, jakie padły ze strony szefowej Europejskiego Banku Centralnego. Christine Lagarde wspomniała o rosnących ryzykach dla gospodarki w związku z drugą falą pandemii i wezwała rządy do większej współpracy w temacie polityki fiskalnej.

Z kolei funt nie zareagował zbytnio na informacje, że Unia Europejska nie traktuje terminu 15 października, jako wiążący w kontekście wypracowania ram dla nowej umowy handlowej z Wielką Brytanią. Bruksela „nie widzi” problemu w ich przesunięciu na listopad, a także nie chce trzymać Brytyjczyków siłą przy stole rozmów. To jednak sprawia, że wątek brexitowy może ciągnąć się aż do końca roku.

Wspólny mianownik dla takiego zachowania się EURUSD i GBPUSD? Słaby dolar, który jest pochodną malejących obaw związanych z przebiegiem listopadowych wyborów w USA. Inwestorzy mogą też dyskontować coraz bardziej realną wygraną Joe Bidena, który prezentuje się jako bardziej przewidywalny prezydent, niż Donald Trump (chociaż teoretycznie Demokraci są mniej prorynkowi, a w programie wyborczym można znaleźć postulat podniesienia podatków dla korporacji).

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here