Naga MarketsKurs dolara (USD) ciągle pod presją spadkową. Brak konsensusu w sprawie programu stymulującegoDzisiejsza sesja upływa pod znakiem publikacji ważnych danych makroekonomicznych. Pojawią się one m.in. w strefie euro oraz w Stanach Zjednoczonych, czyli w rejonach świata, które zupełnie inaczej postrzegane są przez inwestorów pod kątem podejścia do pandemii i perspektyw na kolejne miesiące.

O ile inwestorzy wierzą w to, że europejska gospodarka będzie powoli, ale stabilnie, powracać na właściwy tor, to oczekiwania dotyczące sytuacji w Stanach Zjednoczonych są zgoła odmienne. USA przodują w niechlubnych statystykach dotyczących liczby przypadków koronawirusa oraz zgonów z nim powiązanych – a na razie niewiele wskazuje na to, żeby sytuacja miała się istotnie poprawiać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak konsensusu rządzących w sprawie dodatkowego programu stymulacyjnego w USA także kładzie się cieniem na tamtejszą gospodarkę. Co prawda dane dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze od oczekiwań, ale jest to marne pocieszenie w obliczu ogromnej, 30-milionowej rzeszy osób pozostających bez pracy w tym kraju.

W dzisiejszych danych makro z Europy i USA inwestorzy będą więc wypatrywać przede wszystkim odpowiedzi na pytanie, czy dywergencja pomiędzy sytuacją w obu tych rejonach świata nadal się utrzymuje. Na razie eurodolar pozostaje przez nią wspierany, zaś dolar nadal znajduje się pod spadkową presją.

Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here