Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) z solidnym wsparciem - analiza techniczna pary walutowejPara walutowa USDCAD urosła już o jedną figurę po tym, jak wyhamowała spadki na poziomie 1.2050. Miejsce to nie jest przypadkowe, ale aby móc określić jego potencjał jako wsparcia, należy spojrzeć na miesięczny wykres.

Kurs dolara znalazł się w strategicznym położeniu

Trend pozostaje spadkowy i nawet ww. umocnienie USD nie jest wystarczające, aby to zmienić. Można za to rozpocząć dyskusję, czy przypadkiem nie tworzy się korekta wyższego rzędu. Poprzednie większe fazy ruchu wtórnego liczyły blisko trzy figury, co wskazuje na geometryczny opór 1.2330. Oczywiście wróżeniem z fusów należy nazwać przewidywania czy i kiedy tam zawita cena USDCAD, ale jeżeli w bliżej nieokreślonej przyszłości to nastąpi, to wówczas  będziemy przygotowania na określone zachowanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po drodze w fali umocnienia dolara amerykańskiego są przeszkody. Pierwsza z nich już dziś daje o sobie znać, czyli 1.2150. Jeżeli ten „stopień” zostanie pokonany, to następnym jest opór 1.2190. Odpowiednikiem wsparcia 1.2050 w analizie miesięcznego wykresu jest opór 1.2250. Czyli po pokonaniu dwóch lokalnych ograniczeń popyt będzie miał szanse rozwinąć skrzydła, szczególnie że ostatnia deprecjacja USD wepchnęła oscylatory głęboko w strefę wyprzedania na interwale D1, W1 i MN.

Jak widać jest potencjał na wzrosty, pytanie tylko, czy zostanie wykorzystany. Jeżeli nie, to korekta może zakończyć się już na 1.2150.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw spółki | kurs amica | ropa brent | cena złotego | wykres eur usd |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here