Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) wzrośnie do 1,35, prognoza Danske Bank
Jerome Powell, gubernator Fed

Kiedy amerykańska gospodarka pozostaje pogrążona w kryzysie, oczy inwestorów z całego świata są skierowane w stronę Jerome Powella, prezesa Rezerwy Federalnej, który wygłosi w czwartek przemówienie na temat polityki FEDu w dobie kryzysu. Niepewność co do treści mowy widać na indeksie dolara, który traci we wtorek 0,21%.

  • FED może pozwolić inflacji rosnąć powyżej 2%.
  • Amerykański bank centralny chce walczyć z bezrobociem.
  • Analitycy Danske Banku prognozują, że kurs USD/CAD osiągnie 1,35 w ciągu roku.

“Historyczne przemówienie” Jerome Powella

Przemówienie zatytułowane „Przegląd założeń polityki pieniężnej” ma zaprezentować plany amerykańskiego banku centralnego w sprawie inflacji. Oczekuje się, że FED pozwoli przekroczyć inflacji 2% – cel inflacyjny w USA.

Oczekiwania są dość wysokie, aby w czwartek usłyszeć coś konkretnego. To może być historyczne przemówienie. Czyny będą mówiły głośniej niż słowa. Rynek będzie musiał zobaczyć, że nie podnoszą stóp procentowych, nawet jeśli bezrobocie będzie znacznie niższe, zanim uwierzą w FED. – powiedział Tom Graff z Brown Advisory w rozmowie z CNBC.

Zobacz również: Microsoft wsparł Epic Games w konflikcie z Apple

Z protokołu lipcowego spotkania FOMC wiemy, że decydentom Rezerwy Federalnej zależy na ograniczeniu bezrobocia, które wynosi obecnie 10,2%. Dla porównania przed pandemią wynosiło ono tylko 3,5%, a w kwietniu 14,7%.

Kurs dolara wzrośnie do 1,35 CAD. Prognoza USD/CAD

Jesteśmy przekonani, że Powell wykorzysta swoje czwartkowe przemówienie, by w sposób głęboko konsekwentny i przyjazny dla ryzyka przejść do łagodnego uśredniania inflacji. Oczekujemy, że FED będzie dążył do umiarkowanego przekroczenia celu inflacyjnego podczas ożywienia gospodarczego – twierdzi Krishna Guha, dyrektor działu polityki i strategii banków centralnych w Evercore ISI.

Według Danske Banku, na powolnym wychodzeniu amerykańskiej gospodarki z kryzysu może zyskać dolar kanadyjski (CAD). Analitycy banku obniżyli swoje prognozy dla USD/CAD w perspektywie miesiąca (z 1,34 do 1,32) i 3 miesięcy (z 1,34 do 1,33). W ciągu roku cena dolara amerykańskiego ma osiągnąć 1,35 – poziom notowany ostatnio w połowie lipca.

Wykres przedstawiający zmianę kursu USD/CAD w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here