Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) spadnie do 1,16 - prognoza INGBank Kanady nie zaskoczył rynków swoją decyzją. Polityka monetarna BoC pozostała niezmieniona, ale decydenci zasugerowali, że w najbliższym czasie należy spodziewać się ograniczenia skupu aktywów. Stopy procentowe mogą natomiast wzrosnąć w II poł. przyszłego roku. Jak w tym świetle wyglądają prognozy dla kursu dolara kanadyjskiego?

ING stawia na umocnienie dolara kanadyjskiego

Stop procentowa Banku Kanady została utrzymana na poziomie 0,25%. Również skup aktywów (QE) pozostał bez zmian i opiewa na 3 mld CAD / tygodniow. Bank pozostawi niezmienione stopy procentowe do czasu wchłonięcia nadwyżki mocy produkcyjnych przez gospodarkę oraz osiągnięcia stałej inflacji na poziomie 2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Ponieważ perspektywy gospodarcze na drugą połowę roku niewątpliwie się poprawiają, BoC pozostaje na dobrej drodze do ograniczenia skupu aktywów do 2 mld CAD tygodniowo od lipca i zakończenia programu QE pod koniec roku – sugeruje ING.

Stopy procentowe zostaną podniesione w IV kw. 2022 roku, oczekuje ING. Prognoza zakłada ich wzrost do 0,5 proc. na koniec przyszłego roku i 1,25 proc. do końca 2023 roku.

ING uważa, że jastrzębia retoryka Banku Kanady będzie wspierać CAD. Rozbieżność między polityką pieniężna w Kanadzie i USA powinna wywierać presję na parę USD/CAD.

— Zgodnie z naszym poglądem, że BoC będzie nadal ograniczał zakupy aktywów w 2021 r., nie podważając zaufania rynku do podwyżki stóp w 2022 r., uważamy, że istnieją podstawy do wybicia poniżej 1,20 CAD i nadal oczekujemy, że USD/CAD pozostanie w trendzie spadkowym  w II połowie roku, a w IV kw. dotknie poziomu 1,16 CAD – prognozuje ING.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Bank Kanady jednym z największych jastrzębi

Rynek oczekuje dwóch podwyżek stóp procentowych Banku Kanady do końca 2022 r., co sprawia, że BoC jest nadal jednym z najbardziej jastrzębich wśród głównych banków centralnych, zauważa OCBC.

Analitycy uważają, że CAD nadal będzie zyskiwał, ale rynek musi najpierw rozprawić się z krótkoterminową fazą konsolidacji.

invest

Górny zakres ruchu bocznego wypada przy 1,2130/40. Z kolei wsparcie do pokonania stanowią minima w okolicach okrągłego poziomu 1,20 CAD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here