Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) runął po decyzji Banku Kanady (BoC)Bank Kanady (BoC) utrzymał dziś docelową stopę overnight na poziomie 0,25 proc. Od 26 kwietnia tygodniowe zakupy netto obligacji skarbowych Kanady zostaną dostosowane do celu w wysokości 3 miliardów CAD. Ta korekta ilości dodatkowych bodźców dodawanych, co tydzień odzwierciedla postępy w ożywieniu gospodarczym, poinformował BoC. Kurs dolara kanadyjskiego mocno zyskuje wobec USD.

  • Aktywność okazała się bardziej odporna niż oczekiwano
  • Bank Kanady jest zdecydowany utrzymać stopy procentowe na dolnym efektywnym poziomie
  • Oczekiwania wskazują na wzrost inflacji w nadchodzących miesiącach

Redukcja QE pozytywna dla CAD

– Perspektywy poprawiły się zarówno dla gospodarki światowej, jak i kanadyjskiej. Aktywność okazała się bardziej odporna niż oczekiwano w obliczu pandemii COVID-19, a wdrażanie szczepionek postępuje. Wiele regionów, w tym Kanada, przeżywa trudną trzecią falę infekcji i blokad. Bardziej zaraźliwe warianty wirusa obciążają systemy opieki zdrowotnej i wpływają na czynności wymagające dystansowania, a także wprowadziły nowy wymiar niepewności. Ożywienie pozostaje w dużym stopniu zależne od rozwoju pandemii i tempa szczepień – czytamy w oświadczeniu BoC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank Kanady jest zdecydowany utrzymać stopy procentowe na dolnym efektywnym poziome do czasu wchłonięcia zastoju gospodarczego, tak aby 2-procentowy cel inflacyjny został osiągnięty w sposób trwały. Na podstawie najnowszej projekcji Banku można się tego spodziewać w drugiej połowie. z 2022 r.

– Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy inflacja wzrośnie tymczasowo do poziomu zbliżonego do szczytu 1-3% kontrolowanego zakresu – wskazuje BoC przy czym zauważa, że ​​wynika to z efektów bazowych.

– Zgodnie z rynkowymi szacunkami stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie, niemniej bank zdecydował się na zredukowanie programu skupu aktywów do 3 mld CAD tygodniowo! Wiadomość ta jest oczywiście pozytywna dla dolara kanadyjskiego – skomentował XTB.

Kurs dolara (USD/CD) znosi całość wtorkowych wzrostów

Notowania dolara amerykańskiego zyskiwały podczas dzisiejszej sesji wobec CAD ustanawiając najwyższy poziom od ponad miesiąca. Jednakże, wiadomość z Banku Kanady pozytywnie wpłynęła na CAD i zakwestionowała wczorajszy ruch wzrostowy na parze walutowej USD/CAD.

fpmarkets

Kluczowe wsparcie znajduje się obecnie w okolicach 1,2400. Opór pozostaje przy 1,2640, a ponad nim przebiega 100-dniowa średnia krocząca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje | giełda nasdaq | dax30 | kursy kryptowalut wykres | kurs bitcoin | złotówka kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here