Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) po 1,22 na koniec roku - prognozuje Bank of MontrealKurs dolara kanadyjskiego już ponad rok umacnia się wobec greenbacka. Możliwe, że to jeszcze nie koniec zysków Loonie, który ma szansę stać się tegorocznym faworytem. Kanadyjska waluta wspierana jest przez popyt na surowca naturalne, atrakcyjne rentowności i bliskość USA.

  • Dolar australijski ma zyskać na ożywieniu gospodarczym w USA, gdzie oczekiwane są ogromne inwestycje infrastrukturalne
  • Bank Kanady zasygnalizował gotowość do zacieśniania polityki pieniężnej
  • Prognoza Bank of Montreal dla USD/CAD na koniec roku wynosi 1,22

Przewagi dolara kanadyjskiego

Stany Zjednoczone są największym rynkiem eksportowym Kanady, a CAD ma zyskać na ożywieniu gospodarczym sąsiadującego kraju, gdzie spodziewane są ogromne wydatki infrastrukturalne, a tempo szczepień przeciw Covid-19 znacznie przyspieszyło.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, Bank Kanady (BoC) zasygnalizował, że spowolni luzowanie ilościowe. To napędzało największy kwartalny zwrot CAD od lat w porównaniu z dwoma tzw. bezpiecznymi przystaniami, tj. z jenem i frankiem szwajcarskim. Dolar kanadyjski znajduje się tuż za funtem brytyjskim, jeśli chodzi o tytuł najlepszej jak dotąd głównej waluty w tym roku.

– Ożywienie w Kanadzie będzie imponujące w drugiej połowie roku, ze zrewidowanymi prognozami wzrostu. Co więcej, globalne ponowne otwarcie gospodarek pomoże surowcom  w kolejnych miesiącach i zobaczymy, że waluty związane z surowcami i ropą poradzą sobie dobrze – powiedział John Velis, strateg w BNY Mellon.

Według Grega Andersona z Bank of Montreal, para walutowa USD/CAD może na koniec roku osiągnąć poziom 1,22. Oznaczałoby to powrót do notowań z 2017 roku.

Anderson jest zdania, że różnice w rentownościach obligacji pomogą wskazać drogę Loonie.
– Różnica rentowności, która się otworzyła nadal będzie przyciągać zainteresowanie do dolara kanadyjskiego w parach krzyżowych. I to powinno pomóc mu osiągnąć lepsze wyniki – dodał Anderson.

USD/CAD z najbliższym wsparciem na 1,24

Notowania pary walutowej USD/CAD pod koniec marca po raz kolejny przetestowały spadkową linię trendu biegnącą od tegorocznych maksimów. Wczoraj ponadto cena na koniec sesji wróciła pod 20-dniową średnią.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Najbliższy cel stanowić teraz może wsparcie przy 1,24 CAD, który w marcu powstrzymało sprzedających przed dalszą ekspansją.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here