Naga Markets

Kurs dolara (USD/CAD): ING prognozuje spadki notowań "Loonie"Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USDCAD) w połowie maja notowany był nawet poniżej poziomu 1,21, ale od tamtej pory wzrósł o ponad 6% do obecnych okolic 1,28. Zdaniem ING, jest to jedynie krótkoterminowa zwyżka.

  • Zdaniem ING, kurs USD/CAD może opaść do 1,21 w III kw. 2022 r.
  • Potencjalna korekta na rynku ropy naftowej raczej nie wpłynie znacząco na osłabienie ożywienia w kanadyjskiej gospodarce
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Kurs USD/CAD: spadkowa prognoza ING

Kurs USD/CAD mimo zmienności, która towarzyszyła parze przez ostatnie miesiące jest obecnie notowana na podobnym poziomie jak na początku roku w okolicach 1,276 dol. Niezmiennie, sytuacja na rynku towarowym jest kluczowa w przypadku notowań par powiązanych z kanadyjską walutą.– Oczekujemy, że ropa Brent osiągnie średnią cenę 76 dol. za baryłkę w 2022 r., przy czym stopniowy powrót do nadwyżki na rynku zapewne wywoła umiarkowaną korektę. Taki stopniowy trend spadkowy nie powinien być wystarczający, aby osłabić ożywienie w kanadyjskim przemyśle naftowym i gazowym, który jest obecnie głównym motorem siły gospodarczej. – zauważyli analitycy ING FX.

Zwrócili oni także uwagę na to, że Kanada będąc bardzo otwartą gospodarką, skorzysta również na dalszym ożywieniu w światowym handlu, które może przyspieszyć w II połowie 2022 roku.

Kurs dolara (USD/CAD): ING prognozuje spadki notowań "Loonie"
Kurs USD/CAD. Źródło: tradingview.com

Kanadyjski rynek pracy jest obecnie w podobnej kondycji jak przed pandemią. Stopa bezrobocia w listopadzie 2021 roku wyniosła 6%, choć w maju 2020 roku wynosiła nawet blisko 14%. Wysoki poziom stymulacji fiskalnej i ogromne inwestycje nadal wspierają perspektywy wzrostu, a dość pomyślnie prowadzona kampania szczepień pozwala na poluzowanie ograniczeń. Obecnie aż 75,9% kanadyjskiej populacji jest w pełni zaszczepione przeciwko COVID.

Zobacz również: Inflacja bazowa w UK najwyższa od 29 lat, Bank of England zaskoczony

– Jeśli dodać do tego, że popyt na kanadyjski eksport ze strony USA będzie prawdopodobnie nadal wzrastał, a rząd Trudeau zobowiązał się do utrzymania luźnej polityki fiskalnej przez dłuższy czas, to krajowa sytuacja gospodarcza pozostanie pozytywna dla CAD i częściowo ochroni go przed falami wzrostu nastrojów risk-off lub aprecjacją USD. – skomentowali analitycy ING.

Bank Kanady zmienił w październiku swoje stanowisko na nieco bardziej jastrzębie, kończąc program luzowania ilościowego i sygnalizując, że pierwsza podwyżka stóp procentowych powinna nastąpić w drugiej połowie 2022 roku. Podobnie prognozowane jest podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

fpmarkets

– Rynki obecnie wyceniają pierwszą podwyżkę na posiedzeniu Bank of Canada w marcu i widzą łącznie 125 p.b. zacieśnienia w 2022 r. Obecnie prognozujemy cztery podwyżki stóp przez BoC o 25 p.b. w 2022 r., więc spodziewamy się jedynie ograniczonego zakresu zmiany oczekiwań co do zacieśnienia. – dodali. – Uważamy, że CAD ma najniższe ryzyko spadkowe w towarowej przestrzeni walutowej i oczekujemy, że USD/CAD pozostanie raczej bliżej 1,20 dol. niż 1,25 dol. w 2022 r.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs asseco | blik co to jest | amrest gpw | płatność blik co to | kurs dolara australijskiego sprzedaż |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here