Naga MarketsKurs dolara (USD) będzie spadał, wcześniej jednak analitycy Citibanku spodziewają się korekty na indeksie DXY
Indeks dolara wkrótce poniżej poziomu 90

W ostatnich dniach mogliśmy obserwować słabość dolara, co doprowadziło do wybicia poziomu 1,19 USD na głównej parze walutowej  – EURUSD. Analitycy Citibank oczekują jednak, że w najbliższym czasie dojdzie do korekty, po czym amerykańska waluta będzie dalej tracić. Jakie są perspektywy dla US w najbliższych 3 i 6 miesiącach?

  • Kurs euro do dolara wybił kluczowy opór przy 1,19 USD
  • Indeks dolara testuje wrześniowe minima
  • EURUSD wkrótce zaatakuje poziom 1,20 USD?
  • Inwestorzy będą czekać na dane z rynku pracy w USA, które poznamy w najbliższy piątek

Kurs euro do dolara z perspektywą ataku na 1,20 USD?

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, możemy obserwować wybicie powyżej kluczowego oporu przy 1,19 USD. Poziom ten został pokonany w ostatnich dniach, a następnie doszło do testu do drugiej strony, po czym wzrosty są kontynuowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał 4

Kurs dolara testuje kluczowe wsparcie, czy dojdzie do wybicia dołem?

Analitycy Citibank przewidują, że indeks dolara amerykańskiego (DXY) wyniesie około 92,40 w okresie 0-3 miesięcy i 89,80 w perspektywie 6-12 miesięcy.

Sytuacja techniczna na indeksie dolara nie wygląda najlepiej dla rynkowych byków. Pod koniec tygodnia notowania zbliżyły się do poziomu dołków z września tego roku. Okolice 90,70 powinny stanowić kluczowe wsparcie, niemniej należy zauważyć, że indeks od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym, co może przemawiać za wybiciem w dół. Pod koniec tygodnia poznamy dane z rynku pracy w USA, które mogą przesądzić o tym, czy poziom zostanie pokonany, czy tez czekać nas będzie korekta wzrostowa.

wykres indeksu dolara DXY
Indeks dolara interwał H1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here