Kurs dolara (USD) 0,5 proc. w górę do złotego. Euro, funt i frank także na plusie w poniedziałek
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas poniedziałkowej sesji obserwujemy kiepskie nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci 0,5% do dolara, a także osłabia się do euro, franka i funta. Wciąż poważna sytuacja pandemiczna wyraźnie nie sprzyja złotówce. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci pół procent do dolara
  • Złoty pod kreską także w ujęciu do funta, franka i euro
  • Funt brytyjski wciąż utrzymuje się powyżej psychologicznej bariery 5 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8726 zł 26.10.2020, godzina 18:05
Kurs euro EURPLN 4,5786 zł 26.10.2020, godzina 18:05
Kurs funta GBPPLN 5,0417 zł 26.10.2020, godzina 18:05
Kurs franka CHFPLN 4,2698 zł 26.10.2020, godzina 18:05

Kurs dolara do złotego 0,5 proc w górę

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować wzrosty na kursie dolara do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbijała się przed weekendem od oporu przy poziomie 3,89 zł, który w dalszym ciągu pozostaje istotny.

Jeżeli w najbliższych dniach nie dojdzie do jego pokonania, wciąż istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popytu. Niemniej w momencie wyjścia powyżej, dogra w kierunku 4 zł zostanie otwarta.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN ponownie atakuje opór przy 5,0650 zł

Na kursie funta do złotego możemy w ostatnim czasie utrzymuje się sentyment wzrostowy. Dziś notowania ponownie odbijają się od poziomu 5,0640 zł, co może przełożyć się na korektę spadkową w kierunku wsparcia przy 5 zł. Niemniej trzeba pamiętać, że w przypadku każdego kolejnego ataku, opór przy wspomnianym 5,0640 zł staje się coraz słabszy i ryzyko wybicia górą rośnie.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro na plusie w poniedziałek 

Kurs euro do złotego także rozpoczął tydzień od wzrostów. W godzinach popołudniowych możemy obserwować ponowny atak na strefę oporu przy 4,57 zł. Główny trend pozostaje wzrostowy, dlatego też przy kolejnym z rzędu teście moze dojść do wybicia górą. W przeciwnym razie, odbicie może prowadzić do korekty spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wciąż powyżej 4,25 zł

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się w poniedziałek po południu na 0,3% plusie. Patrząc na interwał D1, główny trend pozostaje wzrostowy, a dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dopiero w przypadku zamknięcia się poniżej możliwa będzie korekta po ostatniej silnej zwyżce. Na razie jednak każdy test powoduje uaktywnienie się kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here