Naga MarketsKurs dolara urośnie wobec jena. Danske prognozuje poziom 112 JPY w perspektywie rokuAnalitycy Danske Bank w analizie kursu dolara do jena zwracają uwagę na czynniki napędzające USD/JPY. Obecnie para walutowa w dużej mierze kierowana jest przez rentowności amerykańskich obligacji. Z kolei kryzys Evergrande przyczynił się do przepływów w kierunku tzw. bezpiecznych przystani, do których zaliczany jest japoński jen.

Kurs USD/JPY rośnie wraz z rentownościami amerykańskich obligacji

W przypadku polityki pieniężnej Japonii, analitycy  zwracają uwagę, że tamtejszy bank centralny planuje wycofać specjalny pandemiczny program w marcu 2022 r. Jest to prawdopodobne, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem i w IV kw. gospodarka się ożywi, uważa Danske.Według szacunków Danske, jen japoński jest obecnie niedoszacowany. Ponadto analitycy wskazują na znaczne pozycje krótkie w JPY.

Jeśli chodzi o ryzyka, analitycy uważają, że aby para walutowa USD/JPY skierowała się z powrotem do poziomu 100 potrzeba długotrwałej zmiany nastrojów do ryzyka, co spowoduje ponowny spadek stóp procentowych w USA oraz towarów.

Danske oczekuje natomiast, że para walutowa USD/JPY będą zyskiwać, ponieważ amerykańskie rentowności zaczynają piąć się w górę, a ceny towarów pozostają wysokie.

fpmarkets

kurs dolara do jena usdjpy

W perspektywie miesięcznej, kurs dolara do jena ma plasować się na poziomie 110,00 JPY. Za pół roku oczekiwany jest wzrost do 111,00 JPY, a za rok para USD/JPY ma być handlowana po 112,00.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax spekulant | kurs akcji famur | Jak handlować w Plus500 | benefit kurs akcji | notowania mwig40 | echo investment akcje kupno | lotos giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here