Kurs dolara umacnia się w poniedziałek. Euro także w górę, a funt i frank mieszanie 2 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu polski złoty traci do dolara i euro,  kolei na funcie i franku nie widać większych ruchów. Amerykańska waluta umacnia się dziś 0,3%, a europejska 0,2%. Z kolei notowania CHF/PLN i GBP/PLN utrzymują się w rejonach piątkowego poziomu zamknięcia sesji. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci nieznacznie w poniedziałek do euro i dolara
  • Funt brytyjski i frank szwajcarski bez większych zmian
  • Za dolara zapłacimy dziś 3 złote i 96 groszy
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9630 zł 02.11.2020, godzina 18:30
Kurs euro EURPLN 4,6090 zł 02.11.2020, godzina 18:30
Kurs funta GBPPLN 5,1090 zł 02.11.2020, godzina 18:30
Kurs franka CHFPLN 4,3060 zł 02.11.2020, godzina 18:30

Kurs euro odbija od strefy przy 4,62 zł

Kurs euro do złotego wyhamował swój rajd w rejonach strefy oporowej przy 4,62 zł, która wynika z marcowych szczytów. W ubiegłym tygodniu kurs znalazł się na poziomach nie widzianych od 2009 roku, jednak aktualnie obserwujemy lokalną korektę. W przypadku głębszego cofnięcia, jako najbliższe wsparcie należy traktować strefę przy 4,5800 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara w drodze po okrągły poziom 4 zł

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować nieznaczne wzrosty na kursie dolara do złotego, tym samym notowania powoli zmierzaj w kierunku strefy oporowej przy okrągłym poziomie 4 zł. Spoglądając technicznie na wykres D1, poziom ten powinien stanowić kluczowa zaporę podażową dla USD/PLN. Jego wybicie może bowiem otworzyć drogę nawet w kierunku 4,12 zł. Z kolei w przypadku pojawienia się korekty spadkowej, istotnym wsparciem pozostaje poziom 3,89 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN konsoliduje przy 5,12 zł

W ostatni dniach na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować solidne wzrosty. W minionym tygodniu ruch w górę wyhamował na wysokości strefy oporowej przy 5,12 zł, a po weekendzie notowania konsolidują w wąskim przedziale wahań. Jeśli w najbliższych dniach poziom 5,12 zł zostanie wybity, możliwy będzie ruch w kierunku 5,2250 zł, gdzie znajdują się marcowe szczyty. Z kolei w przypadku korekty, należy zwrócić uwagę na wsparcie przy 5,0640 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka z szasną na korektę?

Na kursie franka szwajcarskiego także obserwujemy dziś mieszane nastroje, podobnie jak na funcie. Notowania odbiły się po koniec ubiegłego tygodnia od mierzenia 88,6%, a dziś próbują cofnąć poniżej współczynnika 78,6%, co może przemawiać za korektą spadkową. Niemniej należy zauważyć, że na interwale D1 główny trend wciąż jest wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułByczy poniedziałek na GPW! Akcje JSW wzrosły o ponad 12 proc.
Następny artykułBlok po 22 – 2 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here