Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYPodczas dzisiejszej sesji, polski złoty (PLN) nie radzi sobie najlepiej w stosunku do najważniejszych walut. Kurs dolara i funta rośnie dziś o ponad 0,20%, podobnie euro, które zyskuje 0,16%.

USD/PLN na 10-dniowej średniej

Notowania pary walutowej USD/PLN wyznaczyły dziś nowe minima w tym tygodniu. Jednak straty z początku sesji zostały już odrobione, a cena utrzymuje się ponad 10-dniową EMA, która zapewnia w tym tygodniu dynamiczne wsparcie.

Jeśli kolejne sesje będą się kończyć ponad kanałem średnich EMA 10/20, pojawi się szansa na kontynuację wzrostów, które rozpoczęły się 1 lutego. Najbliższy cel stanowić będzie ostatni szczyt w okolicach 3,86 zł.

Euro wciąż pod kluczowym oporem

Kurs EUR/PLN zmaga się dziś po raz kolejny z kluczowym oporem w okolicach 4,3381. Jak widać na poniższym wykresie, wczoraj uformował się niedźwiedzi pin bar, jednak dziś zamiast spadków, obserwujemy ponowny atak na barierę, która okazała się nie do pokonania także w ubiegłym tygodniu.

W przypadku zanegowanie maksimów pin bara, kupujący będą musieli zmierzyć się z poziom 4,3476, gdzie znajdują się maksima z października ubiegłego roku.

Funt blisko 5 zł

Silne umocnienie funta w relacji do polskiej złotówki zapewniło przełamanie konfluencji oporu (linia trendu + horyzontalny poziom 4,9748) na parze GBP/PLN. W rezultacie na wykresie dziennym uformował się nowy, wyższy szczyt wskazujący na kontynuację trendu wzrostowego.

Dziś notowania dotarły w okolice poziomu 5 zł za jednego funta. Jeśli wzrosty będą kontynuowane ponad tym poziomem, kurs może zmierzać do szczytu z maja ubiegłego roku blisko 5,0423.

Zobacz również: Wolumen obrotu funtem podatny na obawy dotyczące Brexitu

Jutro w kalendarzu

Dzisiejsza sesja dobiega końca, a zatem w ramach przygotowań można zapoznać się z kalendarzem najważniejszych wydarzeń jutrzejszej sesji. Niemieckie PKB i wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo oraz inflacja w strefie euro to najważniejsze odczyty przed południem. Po południu pozostaje sprzedaż detaliczna w Kanadzie, przemówienie prezesa EBC oraz raport Fed dotyczący polityki monetarnej.

Źródło: pl.investing.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here