Kurs dolara umacnia się do złotego, USD/PLN powyżej 4,94 zł, funt, euro i frank również w górę
Polski złoty traci podczas środowej sesji

Trzecia sesja w nowym tygodniu handlowym nie przebiega najlepiej dla polskiego złotego. Pomimo, że w poniedziałek złotówka umacniała się do głównych walut, tak dziś od rana widać negatywny sentyment w ujęciu do euro, dolara funta i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w środę do euro, dolara, funta i franka
  • Dolar umacnia się 0,4% do złotówki
  • Kurs franka szwajcarskiego rośnie 0,2%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9430 zł 23.06.2020, godzina 16:35
Kurs euro EURPLN 4,4460 zł 23.06.2020, godzina 16:35
Kurs funta GBPPLN 4,9190 zł 23.06.2020, godzina 16:35
Kurs franka CHFPLN 4,1660 zł 23.06.2020, godzina 16:35

Kurs dolara odrabia wczorajsze straty

W poniedziałek i wtorek dolar amerykański znajdował się pod presją sprzedających, z kolei środa przynosi zmianę sentymentu. Dziś dolar zyskuje ponad 0,4% do złotego, co oznacza że kupujący jeszcze nie odpuścili. Niemniej sytuacja w średnim terminie wciąż jest korzystna dla złotego, dopóki kurs USD/PLN znajduje się poniżej strefy oporowej przy 3,97 zł, istnieje szansa na dalsze spadki

Wykres USD/PLN
USD/PLN odrabia wczorajsze straty

Patrząc na wykres pod kątem analizy technicznej, cofnięcie poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł potwierdza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Pomimo dzisiejszego odbicia, cały czas możliwy jest atak na wsparcie przy 3,87 zł. Dopiero wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Kurs funta GBP/PLN wraca powyżej 4,91 zł

W środę także funt brytyjski znajduje się na plusie. Wczoraj doszło do wybicia nowych lokalnych minimów, jednak wyprzedaż nie trwała zbyt długo, kupujący zdołali doprowadzić do dynamicznego cofnięcia powyżej kluczowego wsparcia przy 4,91 zł. Na interwale D1 pojawiła się formacja pin bara, która może zapowiadać odreagowanie w kierunku strefy oporowej przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN broni wsparcia przy 4,91 zł

Kurs euro do złotego umacnia się 0,1%

Kurs euro do złotego znajduje się dziś 0,1 nad kreską. Tym samym para walutowa EUR/PLN próbuje odrobić spadki z początku tygodnia. Niemniej warto zauważyć, że kluczowym oporem wciąż pozostaje górne ograniczenie lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Wsparcie znajduje się z kolei przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w górę 0,2%

Frank szwajcarski umacnia się dziś 0,2% do złotego. Podobnie jak na EUR/PLN cześć  spadków z poniedziałku i wtorku została wymazana, niemniej na razie nie można jeszcze mówić o większych wzrostach. Cały czas nie doszło do wybicia kluczowego oporu przy 4,1850 zł, w dalszym ciągu pozostaje on zaporą podażową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here