Naga MarketsKursy walut euro, dolar, funt i frankTo jak rynki podeszły do plotki agencji Bloomberg, jakoby deal handlowy z Chinami był nadal możliwy przed 15 grudnia, pokazuje tylko, że inwestorzy chcą karmić się nadzieją. Czy to popłaca? Myślę, że wiele zależeć będzie od kalkulacji samego Trumpa – czy lepszy jest „jakiś papierowy” deal, o którym za kilka miesięcy nikt nie będzie pamiętał, czy też warto dalej podgrzewać temat budując na nim jeden z kluczowych elementów kampanii wyborczej? Tego nie przewidzimy. Jedno jest tylko pewne – pozostało zaledwie 10 dni, co sprawia, że wszystko wyjaśni się na dniach.

Opublikowane wczoraj dane ADP i ISM dla usług z USA były rozczarowaniem, ale reakcja była widoczna tylko po dolarze, a giełdy poszły w górę. Wspólny mianownik? Słabe dane w połączeniu z powrotem szaleństwa w wydaniu Trumpa, zwiększają prawdopodobieństwo powrotu FED do obniżek stóp w pierwszej połowie 2020 r. Jutrzejsza publikacja Departamentu Pracy może okazać się bardziej istotna, niż zwykle. Kolejne rozczarowanie sprawi, że inwestorzy będą próbować doszukiwać się „gołębich” akcentów w przekazie FED po posiedzeniu zaplanowanym na 11 grudnia. Być może, zatem dolar pozostałby słaby na głównych układach nawet do środy.

Ostatecznie FED nie musi wypaść „gołębio”, a USA i Chiny nie muszą zawrzeć umowy, a Trump może nie odroczyć podwyżki ceł na chińskie produkty zaplanowanej na 15 grudnia. Druga połowa przyszłego tygodnia może przynieść wyraźny skok zmienności i rozpalić emocje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here