Naga MarketsKurs dolara traci przez wzrosty S&P 500. Indeks łamie barierę 3 tys. pkt.Złamanie psychologicznej bariery 3000 pkt. na indeksie S&P500 stało się impulsem do większej fali apetytu na ryzyko, na czym traci dolar (wygrywa tylko minimalnie z japońskim jenem).

S&P 500 rośnie po informacjach o szczepionce na Covid-19

Lepsze nastroje na giełdach to wynik informacji o pracach nad szczepionką na COVID-19 przez kolejną firmę (tym razem chodzi o Novavax), a także doniesień o “rozmywaniu” się ryzyka związanego z Hong Kongiem (chińskie władze deklarują, że sądy mają pozostać niezależne od władz centralnych), oraz braku krytycznej odpowiedzi Pekinu na działania amerykańskich władz (umieszczenie 33 spółek na tzw. czarnej liście).

Te artykuły również Cię zainteresują
Najsilniejsze waluty to dzisiaj Antypody (AUD i NZD), tradycyjnie reagując na tzw. rajd ryzyka (ale i też wpływ mogły mieć dane nt. nadwyżki handlowej w kwietniu w Nowej Zelandii, która wyniosła 1,267 mld NZD). Z kolei słabość jena to oczywiście wynik ucieczki w stronę ryzyka, ale i też słów prezesa Banku Japonii, który nie wykluczył cięcia stóp procentowych, jeżeli byłoby to konieczne dla wsparcia gospodarki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here