Naga MarketsWykresy ForexW domyśle oczywiście jak najdłużej, chociaż lepsze nastroje na giełdach widoczne są od końca marca i wyraźnie są skorelowane z tym, jaką politykę prowadzi amerykański bank centralny. To w połączeniu z widocznymi od kilku tygodni oczekiwaniami odnośnie odmrażania gospodarek, wzmacnianymi pojawiającymi się co pewien czas doniesieniami na temat prac nad lekiem, bądź szczepionką na COVID-19, okazują się być nadal głównym paliwem dla rynków.

Temat szczepionki na COVID-19 głównym paliwem dla rynków

Wątek chiński jest tutaj mało istotny – inwestorzy zdają się wychodzić z założenia, że brak mocnej odpowiedzi ze strony Chin na działania Amerykanów to dobra informacja. Podobnie mało ważny jest fakt, że światowa gospodarka znalazła się w najtrudniejszym momencie od kilkudziesięciu lat, a słowo recesja zostało już odmienione przez wszystkie przypadki…

Te artykuły również Cię zainteresują
Zachowanie się indeksu na Wall Street stało się teraz głównym indykatorem nastrojów dla innych rynków, stąd też opis powyżej jest istotny dla dolara. Amerykańska waluta podobnie, jak jen i frank, jest dzisiaj w wyraźnej defensywie. Od kilku dni największym beneficjentem okazują się być rynki wschodzące – rand, peso, złoty – w tym momencie grają w jednej drużynie

Wyraźne odbicie wpisuje się w klimat na rynku – tryb risk-on wyraźnie zniechęca do angażowania się w dolara, ale i też daje ulgę bardziej ryzykownym walutom, jak euro. Fundamentalnie warto zwrócić uwagę na słowa członka EBC (Villeroy), którego zdaniem okres ultra luźnej polityki może potrwać znacznie dłużej i konieczne mogą być kolejne działania w razie potrzeby. Dzisiaj mamy zaplanowane jeszcze wystąpienia głównego ekonomisty EBC (Lane), oraz wiceprezesa (de Guindos), które mogą być zestawiane ze słowami Villeroy’a. Zwłaszcza w kontekście zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia EBC (4 czerwca).

Dla euro kluczowy wątek to jednak tzw. program ratunkowy dla strefy euro, którego szczegóły powinna do jutra zaprezentować Komisja Europejska. Wczoraj pojawiały się doniesienia, że przeciwko wspólnym euroobligacjom są 4 kraje: Austria, Dania, Holandia i Szwecja. Polityczne perturbacje mogą zacząć negatywnie ważyć na euro.

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie powyżej widać, że odbicie można zaklasyfikować jako korektę wcześniejszego spadku, o ile nie dojdzie do złamania okolic 1,10.

Na wykresie GBPUSD widać wyraźne złamanie linii spadkowej trendu ciągniętej od końca kwietnia, po wcześniejszym odbiciu od wsparcia w okolicach 1,2160. Ruch zaczyna być potwierdzany przez dzienne wskaźniki. Dalsze zwyżki będą wynikiem bardziej słabości dolara, niż siły funta.

Wykres dzienny GBPUSD

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here