Kolejny tydzień na rynkach walutowych powoli dobiega końca. Piątkowa sesja przyniosła ze sobą znaczne umocnienie polskiego złotego. Nasza rodzima waluta umacniała się bowiem w stosunku do euro, franka, funta i dolara amerykańskiego, z czego ten ostatni jest największym przegranym piątkowej sesji.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2932 euro
USDPLN 3,8297 dolar
GBPPLN 4,8706 funt
CHFPLN 3,8240 frank

Kurs euro traci 0,27%

Kurs euro nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. W wyniku dość znacznej deprecjacji osunął się on bowiem aż o 0,27% docierając momentami nawet poniżej 4,29 zł. W chwili obecnej za euro zapłacić trzeba natomiast 4,2932 zł. Warto przy tym zwrócić uwagę, że kurs ponownie osunął się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Gdyby zatem doszło do jego pokonania, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu euro wobec polskiego złotego.

Kurs euro traci 0,27%

Kurs franka traci 0,33%

Pomimo trwających przez zdecydowaną większość tygodnia wzrostów, w trakcie piątkowej sesji kurs franka traci 0,33%. Mimo, że kurs pary walutowej CHF/PLN nie dotarł w okolice żadnego istotnego oporu, to na wykresie dostrzec można tworzącą się formację objęcia bessy, która zwiastować mogłaby dalsza deprecjację kursu franka.

Kurs franka traci 0,33%

Kurs funta testuje techniczne wsparcie

Podobnie jak euro i frank, kurs funta również nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. Tylko od 6 maja br. osunął się on już o ponad 19 groszy, co stanowi dokładnie 3,77%. Warto jednak zwrócić uwagę, że w wyniku tej deprecjacji kurs pary walutowej GBPPLN osunął się w okolice technicznego wsparcia, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej. Realnym zasięgiem takiego ruchu mogłyby okazać się nawet okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,9250 zł. W chwili obecnej za funta zapłacić trzeba natomiast 4,8706 zł.

Zobacz także: Theresa May ustępuje ze stanowiska. Jest 3. najkrócej urzędującym premierem UK

Kurs funta testuje techniczne wsparcie

Kurs dolara traci 0,52%

Spośród wymienionych dotychczas walut, zdecydowanie największą deprecjację dostrzec można na notowaniach dolara amerykańskiego, który wobec złotego traci dziś już 0,52%. Biorąc pod uwagę dynamikę trwającej od czwartku deprecjacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

Kurs dolara traci 0,52%

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here