Naga Markets“Komentarze Powella z opublikowanego tekstu przed jego przesłuchaniem przed Kongresem osłabiają amerykańskiego dolara. Dzisiaj również inne ważne wydarzenie monetarne w postaci publikacji minutes FOMC. Powell w swoim oświadczeniu wskazuje, że niepewności dotyczące gospodarki są coraz większe, natomiast niska inflacja prawdopodobnie będzie bardziej trwała. Te gołębie komentarze utwierdzają inwestorów w tym, że obniżka stóp procentowych w USA jest niemal pewna w tym miesiącu. Indeks dolara traci 0.3%, natomiast rentowności 10 letnie USA spadają poniżej 2.05%” – poinformowali analitycy XTB.

Z kolei Bartosz Sawicki z TMS Brokers zwraca uwagę, że opublikowany tekst znacznie poprawia nastroje rynkowe: “Kontrakt na DAX wymazuje całą dzisiejszą zniżkę i powraca nad 12400 pkt. Dolar jest w odwrocie – pierwszy ruch nie został w ogóle skorygowany i eurodolar podchodzi do 1,1250. Wyraźnie drożeją również metale szlachetne, za uncję złota płaci się na rynku 14010 USD, co oznacza 1 – proc. wzrost. Około 2,5 proc. nad kreską są notowania ropy, ale to pochodna silnego spadku zapasów danych API a nie gołębiego stanowiska Fed”

W kolejnych godzinach w centrum uwagi będą przesłuchanie prezesa Fed przed senacka komisją o 16:00, decyzja Banku Kanady (również 16:00) zamiana zapasów ropy wg Departamentu Energii o 16:30 i publikacja minutek z czerwcowego posiedzenia Fed (20:00) Znaczenie ostatniej publikacji w świetle świeżych informacji od Powella może być jednak umiarkowane.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here