Naga MarketsKurs dolara traci najsilniej od 10 dni, USA zagłosuje nad pakietem covidKurs Dolara rozpoczyna tydzień od silnych spadków, co spowodowane jest licytowaniem się amerykańskich polityków w sprawie wielkości pakietu fiskalnego. Pomimo braku porozumienia pomiędzy frakcjami, lider senackich Republikanów Mitch McConnell poinformował, że w środę Senat Stanów Zjednoczonych podda pod głosowanie pakiet o wartości 500 miliardów dolarów.

  • Lider senackiej większości uważa, że przy dobrej woli Demokratów uda się wprowadzić pomoc dla gospodarki.
  • Analitycy uważają, że rosnąca niepewność wesprze dolara w nadchodzących dniach.
  • Dolar traci 0,57% w stosunku do euro i funta.

Polityczne przepychanki

Amerykańscy politycy zdecydowanie czują presję zbliżających się wyborów prezydenckich. Aby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców z obu stron rzucane są oskarżenia o złe intencje przeciwników. Tak samo postąpił Mitch McConnell, który stwierdził w sobotę, że Senat ma odpowiednio dużo czasu na wprowadzenie pakietu, jeżeli Demokraci nie będą utrudniać prac.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polityk przyznał również, że zdaje sobie sprawę, że pomoc w takiej wielkości może nie być wystarczająca.

Zobacz również: Bitcoin z rosnącą popularnością w Turcji przez spadający kurs liry

Nikt nie myśli, że ta propozycja o wartości 500 miliardów dolarów rozwiązałaby każdy problem na zawsze. Dostarczyłaby za to ogromną ilość dodatkowej pomocy pracownikom i rodzinom już teraz, podczas gdy Waszyngton wciąż spiera się o resztę. – powiedział McConnell.

Kurs dolara najsłabszą walutą poniedziałku. USD ma jednak szansę na wzrosty 

Impas w amerykańskim Kongresie trwa już od prawie 2 miesięcy. Administracja Donalda Trumpa zaproponowała Demokratom pakiet o wielkości 1,8 biliona dolarów, jednak nie została ona przyjęta. Partia Demokratyczna chciałaby, żeby pomoc opiewała na 2,2 biliony dolarów, na co nie zgadzają się Republikanie.

Dolar może zostać wsparty w tym tygodniu. Brak bodźców fiskalnych i rosnąca liczba zakażeń COVID-19 budzą obawy co do globalnych perspektyw gospodarczych. – powiedział w rozmowie z Reutersem analityk Commonwealth Bank of Australia, Kim Mundy.

W poniedziałek dolar mocno traci, a kursy EUR/USD i GBP/USD zyskują po 0,57%. Oznacza to, że za jednego funta należy zapłacić obecnie 1,3001 dolara, a z euro 1,1782 dolara.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here