Naga MarketsPo trwających od 6 stycznia br. wzrostach, kurs dolara od kilku dni znów traci na wartości. Tylko od 5 lutego br. indeks DXY mierzący średnia wartość amerykańskiej waluty ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych spadł bowiem o ponad 1,5 proc. osiągając w ten sposób najniższy poziom od trzech tygodni. Do tak znacznej deprecjacji kursu dolara przyczynia się rosnący optymizm związany z ożywieniem gospodarczym.

  • Dolar amerykański traci wskutek wzrostu optymizmu i awersji do ryzyka 
  • Inwestorzy wolą euro czy funta od dolara

Inwestorzy wolą bardziej ryzykowne aktywa 

Dolar amerykański znalazł się we wtorek na najniższym poziomie od trzech tygodni, ponieważ rosnący optymizm co do perspektyw globalnej gospodarki w nadchodzących miesiącach sprawił, że inwestorzy rzucili się do kupowania bardziej ryzykownych walut, w tym euro, korony i funta brytyjskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści jednej z najwiekszych grup bankowych na świecie Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) wskazują, że pozytywne prognozy dla głównych gospodarek nadal wspierają nastroje na rynkach finansowych, do czego z pewnością przyczyniają się masowe szczepienia przeciw koronawirusowi.

Moh Siong Sim, strateg walutowy Bank of Singapore spodziewa się, że oczekiwane ożywienie gospodarcze może przyczynić się w najbliższym czasie do dalszego osłabienia dolara amerykańksiego.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe

Autor poleca również: 


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara traci po długim weekendzie w USA. USD/PLN przyklejony do 3,70 zł
Następny artykułZłoto i srebro mają silną konkurencję w postaci innych surowców i aktywów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here