Naga MarketsKurs dolara traci na fali niepewności przed I debatą prezydencką. EUR/USD testuje 1,1700Poniedziałek przyniósł wyhamowanie rajdu dolara. Inwestorzy z niepewnością czekają na dzisiejszą debatę, która może doprowadzić do zmiany w sondażach. Ważnym elementem dzisiejszego popołudnia będzie także publikacja danych o inflacji w Niemczech, będących preludiom do wyników dla całej strefy euro, które poznamy w piątek.

  • Według ING, debata prezydencka będzie dobrym miernikiem reakcji rynku.
  • Rynek oczekuje, że inflacja w Niemczech nie ulegnie zmianie.
  • Analitycy prognozują, że kurs EUR/USD może przetestować próg 1,1700.

Biden vs Trump: Kluczowa debata

Pierwsza debata prezydencka w 2020 roku, zaplanowana na 3:00 w środę czasu polskiego, będzie okazją dla Donalda Trumpa do odrobienia pięcioprocentowej straty do swojego oponenta. Analitycy ING uważają, że debata powie nam dużo o zachowaniu rynków w przypadku wygranej któregokolwiek z kandydatów.

Chociaż debata ta może, ale nie musi, być punktem zwrotnym w kampanii, będzie ona stanowić pierwszy miernik reakcji rynku na każdą postrzeganą przewagę jednego kandydata nad drugim. – piszą eksperci.

Zobacz również: Elon Musk: Najpierw Tesla, teraz Starlink? Plany debiutu kolejnej spółki na giełdzie

Zaznaczają oni jednocześnie, że w ich opinii zwycięstwo wyborcze urzędującego prezydenta będzie oznaczać aprecjację dolara.

Plus500

Kurs dolara zyska na wyborze Trumpa

Spodziewamy się, że reelekcja Trumpa będzie pozytywna dla dolara, choć nie bez znaczenia jest ryzyko zakwestionowania wyniku (wraz z ultra-gołębim FEDem), co może utrzymać nieco górną granicę dolara w okresie poprzedzającym głosowanie, nawet jeśli szanse Trumpa wzrosną. – twierdzą.

Inwestorzy czekają dzisiaj również na nowe dane o inflacji w Niemczech, a rynek spodziewa się, że pozostanie ona na poziomie -0,1%. Według ING, to w połączeniu z debatą prezydencką w USA może popchnąć euro do góry.

O ile w Niemczech odczyt wskaźnika CPI nie będzie negatywny, to dziś przed debatą prezydencką w Stanach Zjednoczonych EUR/USD powinien poddać testowi próg 1,1700, ponieważ poprawa nastrojów może odebrać USD pewne wsparcie. – oceniają analitycy.

We wtorek indeks dolara spada o 0,24% i osiąga poziom 94,08. Amerykańska waluta traci wobec euro i funta odpowiednio po 0,37% i 0,21%.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here