Naga MarketsSpadki na rynkuKomentarze prezesa RBNZ oraz dane z Australii były atrakcjami czwartkowego handlu w Azji. AUD/NZD jest niżej. NOK i CAD nadganiają rajd ropy naftowej. Na rynku akcji moment oddechu w oparciu o plotki, że porozumienie handlowe USA-Chiny dalej jest możliwe.
  • RBNZ przedstawił raport o rewizji kapitałów banków, ale ważniejsza dla kiwi była konferencja prezesa banku centralnego Orra. Powiedział, że „jeśli chodzi o wpływ na politykę pieniężną – jesteśmy w fazie wstrzymania.” To wywołało wstępny skok NZDUSD, jednak ruch ten był krótkotrwały, a teraz para jest na 0,6532.
  • W Australii dane na temat sprzedaży detalicznej i handlu zagranicznego dokładają rozczarowanie do PKB za III kw. Dane sugerują, że konsumpcja prywatna pozostaje słaba w IV kw. AUD/USD cofnął się do 0,6830, a AUD/NZD na 1,0420 znalazł się najniżej od 7 sierpnia.
  • Ropa naftowa WTI lekko koryguje do 58,3 USD/b po masywnym wzroście w środę (+4%). Wczoraj tygodniowy raport DoE wskazał na silny spadek zapasów ropy (4,86 mln baryłek, prog. -1,486 mln). Rynek śledzi uważnie doniesienia ze szczytu OPEC. Spekuluje się, że ze strony Arabii Saudyjskiej i Iraku narasta presja na głębszą redukcję wydobycia o 400 tys. bryłek/dzień.
  • Wysoka wycena ropy naftowej pomaga walutom naftowym: NOK i CAD.
  • Na rynku akcji mamy odbicie po ostatnich spadkach, gdyż rynek szuka ulgi w doniesieniach od źródeł Bloomberga, że USA i Chiny zbliżają się porozumienia Pierwszej Fazy, pomimo zaostrzenia retoryki w kwestiach praw człowieka.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,7 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here