Kurs dolara, franka, euro oraz funta w środę ranoKurs dolara amerykańskiego w stosunku do szwajcarskiego franka podczas wczesnych godzi handlu środowej sesji handlowej traci. Para USD/CHF oscyluje wokół poziomu 1,00520 CHF wskazując na odbicie od poprzedniej sekwencji wspierającej nadal układ spadkowy. W tym momencie oczekiwane są spadki przekraczające ostatnie widoczne z interwału czasowego D1 dołki – jednak w ciągu najbliższych kilku sesji. Na dziś planowane jest zejście jeszcze w zakres wsparcia cenowego 1,00320 CHF. Spójrzmy jednak na wykres dzienny aby ocenić dokładniej sytuację pary USD/CHF.


Kurs dolara traci – para USD/CHF na wykresie H4

Z perspektywy interwału dziennego na parze USD/CHF widać, iż ostatnie odbicie nie miało miejsca w całkiem przypadkowej strefie. Była to istotna dla pary sekwencja, która w dalszym ciągu będzie uważana jako bardzo istotny zakres cenowy. W tym momencie tak newralgiczne odbicie oznacza, że nadal kontynuowane będzie zejście – a więc korekta ostatnich podejść. Oczekuje się od pary ponownego testu poziomu wsparcia będącego na strefie 1,00320 CHF. Takie zejście może być widoczne już podczas kolejnych dwóch sesji handlowych, dlatego warto przyglądać się obecnej sytuacji.

Dobrze byłoby, gdyby kurs dolara jeszcze podbił tak, aby para mogła podejść pod sferę 1,00685 CHF, gdzie wówczas można by szukać sygnałów sprzedażowych z celem przedstawionym już powyżej, czyli strefą 1,00325. Wówczas stanowiłoby to około 40 pipsów potencjału spadkowego w stosunku do 10 pipsów postawienia pozycji obronnej typu stop loss. A więc i risk ratio dla takiego scenariusza rozrysowałoby się na poziomie 3,5:1 wliczając w to koszta transakcyjne. Negacją scenariusza będzie oczywiście o wiele wyższe podejście, wykraczające poza dynamiczny opór w postaci goniącej wykres średniej kroczącej sma88 na wykresie D1.

wykres Kurs dolara USDCHF 29.05.2019
Kurs dolara USDCHF 29.05.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here