Naga MarketsKurs dolara traci: Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) na wykresach technicznychNotowania EURUSD jeszcze wczoraj powróciły ponad ten opór bazujący na szczytach z początku grudnia. Dopóki utrzymujemy się powyżej 1,2176, dopóty w grze jest test kolejnego ważnego poziomu przy 1,2270. Dzienny oscylator RSI pozostaje w spadkowym układzie, ale nie wyklucza wspomnianego odreagowania.

Kurs euro (EUR/USD) – ponad poziomem 1,2176

Dla EURUSD liczyć się będzie globalny sentyment, czyli zachowanie się Wall Street w kontekście jutrzejszych wydarzeń, w tym spodziewanej prezentacji szczegółów pakietu fiskalnego przez Joe Bidena. Ostatnia konsolidacja indeksów przy szczytach może dawać pretekst do rozegrania szybkiej fali wzrostowej, na czym skorzystałby też EURUSD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – silny rynek?

Jeszcze wczoraj w południe notowania połamały ważną linię spadkową trendu przy 1,3575. Był to sygnał, że popyt jest bardzo silny i potencjalnie szczyty z początku stycznia mogą być w zasięgu. Trudno było jednak oczekiwać, że stanie się to tak szybko. Całkowite wymazanie korekty trwającej 6 dni, to imponujący wyczyn, który może świadczyć o sile funta, albo… sygnalizuje po prostu dużą zmienność, jaka może dominować w nadchodzących dniach.

Wykres dzienny GBPUSD

Ostre słowa szefa BOE nt. koncepcji ujemnych stóp procentowych ucinają ewentualną dyskusję, co do wyraźniejszego luzowania polityki w kontekście słabości gospodarki dotkniętej przez zamieszanie po Brexicie, a przede wszystkim pełny lockdown, który może potrwać aż do wiosny. Ale jednocześnie Andrew Bailey dał do zrozumienia, że okres ultra-niskich stóp procentowych może potrwać bardzo długo i wydaje się, że być może dłużej, niż w przypadku innych banków centralnych. Teza o tym, że w kontekście piętrzących się wielu trudności, funt zwyczajnie może być krótkoterminowo przewartościowany, nadal wydaje się być, zatem aktualna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here