Naga MarketsKurs dolara traci do kanadyjskiego kuzyna. USD/CAD na poziomach sprzed 6 latWysokie ceny surowców wspierają notowania dolara kanadyjskiego, który coraz wyraźniej oddala się od zielonego. W umocnieniu CAD pomaga również bank centralny, który zmienia swoją retorykę na bardziej jastrzębią.

Kurs USD/CAD mocno w dół. Dolar kanadyjski na poziomach z 2015 r.

Kluczowe dla notowań CAD w ostatnich tygodniach jest odejście od gołębich tonów w banku centralnym. Podczas kwietniowego posiedzenia doszło do zmiany retoryki i choć szef BoC Macklem stara się ukrócić spekulacyjny rajd umacniający walutę, to rynek pozostaje nieugięty. Niemniej nie oczekujemy dalszego pogłębiania jastrzębiej retoryki, a raczej próby zakotwiczenia oczekiwań na obecnym poziomie. W średnim terminie komunikaty z banku powinny przestać wspierać CAD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

CAD jest jednak beneficjentem rosnącej ceny ropy naftowej, a także wysoko ustawionych oczekiwań odnośnie globalnego popytu na surowiec w obecnym i następnych kwartałach. We wtorek baryłka ropy WTI kosztuje około 66,8 USD i jest najdroższa od marca. Surowiec jest kluczowym aktywem eksportowym Kanady, toteż ma duży wpływ na notowania waluty.

7-dniowa średnia krocząca dziennych zachorowań na COVID19 przypadających na milion mieszkańców, źródło: Our World in Data, John Hopkins Univeristy

Również lokalne czynniki przemawiają za dolarem kanadyjskim. Epidemia COVID19, która jeszcze w kwietniu mocno doskwierała gospodarce, powoli traci na znaczeniu. Wskaźnik zachorowań w Kanadzie wyraźnie zwolnił i na tle Indii, które zmagały się z COVID19 w podobnym okresie sytuacja jest znacząco lepsza.

We wtorek ważna jest również relatywna słabość dolara amerykańskiego. Zielony jest najsłabszą walutą w koszyku G10, co dodatkowo wspiera będące z nim w parze waluty. Około południa kurs USD/CAD znajduje się na poziomie 1,2030, najniższym od 2015 roku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd/pln prognoza | notowania famur | dax kurs | biomed lublin notowania spółki publiczne | notowania złotego |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here