Naga MarketsKurs dolara traci, cena złota rośnie w trakcie rajdu ryzyka na rynku giełdowymNa rynkach w strefie euro, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z hossami, które doprowadzają do odbić po marcowych załamaniach. Z drugiej strony czynniki makroekonomiczne sugerowałyby spadki na giełdach, a w szczególności w USA. Wszystkie te informacje powodują, że inwestorom trudno jest określić realne ryzyko.

  • Pomimo wciąż wysokiej niepewności wśród inwestorów, największe giełdy notują wzrosty.
  • Według Stephena Gallo, wysoki popyt na złoto jest spowodowany szukaniem zabezpieczenia przed niestabilnością rynków.
  • Euro nadal zyskuje po zapowiedziach UE na temat wspólnej walki z kryzysem.

Rynki utrudniają pracę strategom i analitykom

Dolar, który wielu służy jako waluta rezerwowa, nie radzi sobie najlepiej i notuje spadki w stosunku do euro i funta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszystko to tworzy złożony obraz w ważnym momencie dla wyceny ryzyka. Obserwatorzy rynku, zaskoczeni niszczycielskimi kosztami ekonomicznymi wirusa, który przetoczył się przez cały świat, oraz kolosalnymi programami zakupu obligacji przez banki centralne, zobaczyli, że ich modele wyceny stały się bezużyteczne. Kluczowe wskaźniki, takie jak inflacja, stały się nieprzewidywalne.

Największy szok gospodarczy naszych czasów spowodowany pandemią, pogarszające się stosunki między USA i Chinami podsycające obawy przed nową zimną wojną, jeszcze bardziej komplikują sprawy.

Zobacz również: Kurs dolara (USD/PLN) spadł z 4,23 do 3,90 zł. Co się stało?

Popyt na złoto i dobry dług publiczny może być oznaką inwestycji ze strony wyrafinowanych inwestorów szukających ubezpieczenia od zgiełku giełdowego, który momentami wygląda na inwestorów wspinających się po ścianie niepokoju. – powiedział Stephen Gallo, strateg walutowy w Bank of Montreal w rozmowie z Bloombergiem.

Historia dwóch przystani. Dolar traci, a złoto rośnie w trakcie rajdu na giełdzie. Źródło: Bloomberg

W ciągu 10 dni dolar osłabił się o 2,04% w stosunku do euro

Jednym z najczęściej podawanych przykładów aktywów, które odzwierciedlają tę sprzeczność, jest dolar. Biorąc pod uwagę, że ryzyko, które doprowadziło do jego wzrostu, jest nadal nierozwiązaną kwestią, długoterminowe perspektywy waluty wydają się nienaruszone. Traderzy faworyzują dolara w stosunku do wszystkich walut z wyjątkiem dwóch jego głównych odpowiedników.

Zagrożenie masowym bezrobociem, głęboka recesja i napięcia geopolityczne powinny utrzymać niepokój na wysokim poziomie, a bezpiecznego dolara wspartego w szerokim koszyku walut. Byki z rynku kapitałowego nie przywiązywały większej wagi do niszczycielskich wiadomości. – powiedziała szefowa działu strategii walutowej w Rabobanku, Jane Foley.

invest

W maju dolar zszedł w dół, a niektórzy analitycy używają analizy technicznej, aby pokazać, że jest to trend, a nie nagły spadek. Jego największy przeciwnik, euro, zyskuje po tym jak Komisja Europejska zaproponowała plan wspólnego utworzenia funduszu ratunkowego.

Wykres przedstawiający zmiany kursów par USD/EUR i USD/GBP w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here