Kurs dolara traci aż 1 proc. do złotego, USD/PLN po 3,8530 zł, euro i frank również pod kreską
Kursy walut z polskim złotym w piątek

Podczas dzisiejsze sesji możemy obserwować bardzo dobre nastroje na parach z polskim złotym. We wtorek złotówka umacnia się do franka, funta, dolara i euro. Największy bo aż 1% ruch możemy obserwować na parze USD/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski zyskuje wyraźnie podczas wtorkowej sesji
  • Złotówka umacnia się w ujęciu do dolara, funta, franka i euro
  • Dolar amerykański traci aż 1 procent do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8530 zł 21.07.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,4297 zł 21.07.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,9102 zł 21.07.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 4,1214 zł 21.07.2020, godzina 17:30

Kurs dolara dociera do zakładanego wsparcia

Podczas drugiej sesji handlowej w tym tygodniu dolar amerykański pogłębia wyprzedaż. Amerykańska waluta traci dziś około 1% w ujęciu do PLN. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN dotarła do wsparcia przy poziomie 3,87 zł, o którym pisaliśmy już od dłuższego czasu w naszych analizach.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Od początku tygodnia obserwujemy podtrzymanie pro-popytowych nastrojów na rynkach. Kluczowe indeksy akcyjne wyznaczają nowe maksima w ramach krótkoterminowego trendu wzrostowego zapoczątkowanego w marcu. Globalne indeksy strachu znajduje się najniżej od końca lutego, a więc okresu początku pandemii. Z dobrych nastrojów korzysta również krajowa waluta – PLN. Złoty jest najmocniejszy do dolara od marca – Komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego również w dół

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś pod kreską, spadki wynoszą tutaj około 0,5%. Para walutowa utrzymuje się więc poniżej poziomu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1 (4,47 zł). Tak długo jak notowania nie wrócą powyżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Aktualnie bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku wsparcia przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN reaguje przy 4,91 zł

Na kursie funta do złotego także obowiązuje dziś spadkowy sentyment. Para walutowa GBP/PLN po raz kolejny testuje wsparcie przy poziomi 4,91 zł. Jeżeli dojdzie od jego wybicia dołem, przecena może przybrać na sile. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może skutkować ruchem korekcyjnym w kierunku oporu wypadającego w rejonach 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN poniżej poziomu 4,1850 zł

Frank szwajcarski również znajduje się dziś pod kreską w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN utrzymuje się poniżej ważnej strefy oporowej przy 4,1850 zł, co przemawia za dalszą przeceną. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany dopiero w momencie powrotu powyżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here