Naga MarketsKurs dolara traci, a S&P 500 (fut.) najwyżej od 6 marca (2900 pkt.)Na rynkach akcji udaje się podtrzymać pozytywne nastroje na bazie oczekiwań, co do częściowego znoszenia lock downów w maju, ale w przestrzeni FX nastroje są mieszane. Dolar próbuje nieco odbijać, ale nie wychodzi mu to najlepiej. Uwagę przyciąga słabość franka, która była widoczna też wczoraj (lokalne działania SNB?).  Pod presją jest też dolar nowozelandzki po tym, jak pojawiają się spekulacje dotyczące tzw. monetyzacji długu (zakup obligacji skarbowych przez RBNZ z pominięciem rynku wtórnego), a także oczekiwania mówiące, że w najbliższych miesiącach stopy procentowe mogą przybrać wartości ujemne.

Z kolei w gronie najsilniejszych walut znalazła się dzisiaj korona szwedzka po tym, jak decydenci z Riksbanku stwierdzili, że dodatkowa stymulacja (niższe stopy, więcej QE) nie jest na razie potrzebna. Dobrze radzi sobie też funt, chociaż GBPUSD nie przetestował jeszcze ważnego oporu przy 1,2485. W przypadku EURUSD pozostajemy wokół 1,0840 po tym, jak w nocy mieliśmy nieudane podejście pod 1,08. Dzisiaj warto będzie zerkać na USDJPY, gdyż zbliżamy się do ważnego wsparcia przy 106,90. USDJPY warto zestawiać z rynkami akcji – wprawdzie teraz nastroje są dobre, ale w tym tygodniu poznamy wyniki kluczowych spółek w USA (dzisiaj Aplhabet, właściciel Google’a).

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara słabszy w ostatnich minutach po wybiciu S&P500 na nowe szczyty

 

Indeks S&P500 w ostatnich minutach wybił się na nowe szczyty i zaczyna testować barierę 2900 pkt. Ta dalsza poprawa sentymentu ściąga dolara w dół. W efekcie doszło do naruszenia technicznych poziomów – 1,0880 na EURUSD, 1,2485 na GBPUSD, 106,90 na USDJPY, przy czym najwyraźniejszy ruch widać na jenie.

Z technicznego punktu widzenia na USDJPY mamy złamanie średnioterminowego wsparcia, co może dać preteksty do mocniejszego ruchu. Otwartym pytaniem pozostaje jednak to, czy będzie to wynik słabego dolara (przy lepszych nastrojach na giełdach), czy silnego jena (przy słabym sentymencie na giełdach).

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here