Naga MarketsKurs dolara traci, a najsilniejsze na Forex są AUD i NZD: poniedziałek, 28 grudniaPoświąteczny poniedziałek na rynkach cechuje podtrzymanie pozytywnego sentymentu – w górę idą kluczowe indeksy rynków akcji, oraz słabszy jest dolar. Wsparciem jest decyzja Donalda Trumpa, który ostatecznie podpisał przyjęty kilka dni temu przez Kongres tzw. czwarty pakiet fiskalny wart 0,9 bln USD (groźba veta nie została spełniona, chociaż prezydent nalega, aby wartość jednorazowego świadczenia została podniesiona, co jednak wydaje się być mało realnym żądaniem).

Kurs dolara w dół, indeksy giełdowe w górę

Koniec roku przynosi też rozwiązanie innej ciągnącej sie miesiącami sagi – w Wigilię doszło do zawarcia porozumienia w sprawie umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską, która będzie regulować wzajemne relacje już od 1 stycznia, kiedy to dojdzie do ostatecznego Brexitu. Niemniej funt nie zareagował na te informacje jakąś eksplozją optymizmu. Z jednej strony deal nadszedł przed samymi Świętami, z drugiej – od kilku dni był mocno wyczekiwany. W efekcie na wykresie GBPUSD nie udało się pobić szczytu z 17 grudnia przy 1,3623.

Dzisiaj w gronie najsilniejszych walut znajdują się Antypody (AUD i NZD), oraz korona norweska – tradycyjnie reagujące pozytywnie na zmiany globalnego sentymentu. Do tego grona dołączyło też euro, co można tłumaczyć spadkiem ryzyka związanego ze wspomnianym już Brexitem, ale i też oczekiwaniami co do 2021 r. w kontekście tzw. Europejskiego Funduszu Odbudowy. Na wykresie EURUSD testowane jest właśnie górne ograniczenie krótkoterminowego kanału spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here