Kurs dolara systematycznie traci na wartości spadając ze szczytu 3,97 zł do 3,61 zł w tym tygodniu. Notowania pary walutowej USDPLN kontynuują silny trend spadkowy i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Dalsza deprecjacja dolara może doprowadzić do przebicia poziomu 3,60 zł. W piątek dolar lekko odbija i za jednego USD należy zapłacić około 3,6270 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w piątek, 18 grudnia 2020 roku.

  • Kurs dolara kontynuuje silną przecenę na rynku walutowym
  • USD/PLN zmierza w kierunku dwuletnich minimów
Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,6270 zł dolar amerykański

Kurs dolara odbija w piątek. USD/PLN powyżej 3,62 zł

Kurs pary USD/PLN odnotowuje dziś nieznaczny wzrost o 0,25% do godziny 13:00. Jednak siła odbicia jest nieznaczna, co sugeruje, iż w przyszłym tygodniu trend spadkowy powinien być kontynuowany. Najbliższym wsparciem jest strefa 3,5970-3,60, gdzie przebiega dołek z czerwca 2018 roku. Trwałe pokonanie tego poziomu otworzyłoby drogę do dalszej deprecjacji USD z celem na dołki z 2018 r. w okolicach 3,30. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 3,70, a w konsekwencji przebicie poziomu 3,7550 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview

Fed utrzyma stopy bliskie zera do 2023 roku

Rezerwa Federalna w środę obiecała, że ​​będzie nadal kierować środki na rynki finansowe, dopóki ożywienie gospodarcze w USA nie będzie trwałe. Jerome Powell przyznał, że zestaw narzędzi banku centralnego USA nie jest dobrze dostosowany do najpilniejszych potrzeb, przed którymi stoją gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here