Kurs dolara testuje wsparcie 3,66 PLN. Dalszy ruch USD/PLN zależy od reakcji rynkuNotowania dolara amerykańskiego względem polskiego złotego nadal nie wyjaśniły do końca obecnej sytuacji. Rynek w dalszym ciągu nie chce mocniej podchodzić do góry – z drugiej strony też spadki są wyciągane. Dolar amerykański zatem nie może się zdecydować i ponownie testuje zakres wsparcia 3,66 PLN, który jest dość istotny dla dalszego ruchu. Jeśli zakres ten zostanie przełamany, wówczas rynek otworzy sobie drogę do dalszych spadków i możliwych testów nawet zakresu 3,61 PLN. Zaś utrzymanie go nadal sprawia, że rynek może wygenerować podejście.

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec złotego ponownie schodzi do wsparcia
  • Para walutowa USD/PLN oscyluje zatem wokół poziomu 3,66 PLN
  • Póki wsparcie nie jest przełamane rynek daje szansę na dalsze wzrosty 
  • Cel nadal pozostaje na tym samym zakresie, czyli poziomie 3,77 PLN

Para USD/PLN nadal może wykonać ruch wzrostowy – wsparcie jednak musi być utrzymane

Czwartkowa sesja handlowa rozpoczyna się od zejścia wykresu do poziomu 3,66 PLN, przełamania średniej i generalnie rzecz ujmując: od raczej negatywnego nastawienia. Jednak mimo to, że rynek nie respektuje zbytnio sygnałów pro-wzrostowych w ostatnim czasie, szansa na podejście jest cały czas. Rynek broniąc poziomy 3,66 – 3,65 PLN pokazuje, że jest w stanie wyczekać moment zebrania strony popytowej i wyjścia ponad strefę 3,70 PLN – jednak do tego potrzeba jeszcze czasu.

W tym momencie można powiedzieć krótko: jeśli rynek nie będzie drastyczniej wyłamywał zakresu 3,66 – 3,65 PLN, można nadal będzie liczyć na wzrosty. Wyłamanie tego zakres to oznaka słabości, którą obóz niedźwiedzi będzie chciał wykorzystać i ściągać rynek do zakresu 3,61 – 3,60 PLN w ciągu kolejnych dni. Dlatego warto będzie obserwować dalszy kontekst właśnie w tym rejonie.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 07.01.2021
Kurs dolara USDPLN H4 07.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here