Notowania pary walutowej USD/CAD prezentowały w piątek spore niezdecydowanie testując zarówno poziom 1,31, jak i osuwając się w kierunku minimów czwartkowych. Dzień ostatecznie zamykał się pod strefą oporu wyznaczaną przez 23,6% zniesienia trendu wzrostowego oraz maksima z marca bieżącego roku. Nowy tydzień dla dolara amerykańskiego i kanadyjskiego rozpoczyna się również w tej strefie, która może wywołać krótkoterminowe ruchy korekcyjne.

Prawdziwym testem dla ceny USD/CAD będzie środowe posiedzenie Banku Kanady, podczas którego inwestorzy spodziewają się podwyżki głównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych do poziomu 1,75%. Oprócz tego w czwartek rynek USA czeka na informacje o zamówieniach środków trwałych, a w piątek na prognozy odnośnie PKB, które w bieżącym kwartale miało się silnie osunąć po mocnych wynikach z połowy roku. Nie można przejść obojętnie również obok czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Wracając jednak do posiedzenia kanadyjskiego banku centralnego, to ten w tym roku podnosił stopy już dwukrotnie w efekcie czego znalazły się na najwyższych poziomach od dekady, kiedy kryzys gospodarczy pchnął je w stronę historycznych minimów tuż nad zerem. Jako, że październikowa podwyżka jest już w cenie ruchy rynku mogą być ograniczone, a dolar kanadyjski chcąc wzrastać będzie potrzebował dodatkowego jastrzębiego impulsu ze strony Stephena Poloza, gubernatora Bank of Canada.

USD/CAD w kanale konsolidacyjnym – analiza techniczna

Na dwa dni przed decyzją BoC, USD/CAD testuje górne ograniczenie kanału spadkowego oraz okolice 1,31, pokrywające się z górną bandą ruchu bocznego. Umocnienie CAD może przesunąć parę w kierunku 1,30, a następnie dołków z drugiej połowy miesiąca tuż nad 1,29. Wyraźniejsza strefa oporu rysuje się na minimach sierpniowo-wrześniowych oraz przy dolnym ograniczeniu kanału spadkowego.

USDCADDaily 22.10

Gdyby doszło jednak do wybicia obecnej strefy oporu, wtedy cena będzie mogła przetestować 1,32 czyli strefę maksimów z początku zeszłego miesiąca.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here