Kurs dolara testuje planowane wsparcie. USD/PLN odbija z zakresu 3,74 PLNKurs dolara amerykańskiego podczas ostatniej analizy wykazywał dalsze tendencje spadkowe, które spokojnie mógł wykorzystać podczas poniedziałkowej sesji w ramach ruchu na wyładowanie spadkowego sentymentu. I faktycznie para walutowa USD/PLN spadła do wsparcia i nawet ten poziom nadbiła tak, aby dać szansę tym razem obozowi byków na kontrę ostatniego spadku. Czy jednak dolar amerykański wobec polskiego złotego będzie na tyle silny podczas dzisiejszej sesji? Spójrzmy na wykres H4 pary walutowej USD/PLN.

  • Kurs dolara amerykańskiego spada bardzo szybko do wsparcia cenowego
  • Para walutowa USD/PLN broni się po teście przed dalszymi spadkami
  • Obecnie wykres ponownie znajduje się powyżej zakresu wsparcia
  • Zdaje się, że jest to idealna okazja do wystosowania kontry na parze

Notowania dolara amerykańskiego wyładowują sentyment spadkowy? USD/PLN na wykresie H4

Kurs dolara amerykańskiego w gruncie rzecz nie zaskakuje wykonywanym ruchem z poniedziałkowej na wtorkowa sesję handlową. To co miał zrobić, to przede wszystkim zejść na wsparcie oraz pokazać inwestorom, czy jest szansa na utrzymanie się powyżej zakresu poziomu 3,76 PLN. Jak widać po wykresie zejście było co prawda głębsze – bo aż o dwa grosze niższe, jednak warto zwrócić uwagę na późniejsza reakcją, w jaki sposób rynek to wszystko odbił. Nazwane to może być w takim układzie wyładowaniem sentymentu, czyli zrzuceniem balastu spadkowego i możliwa próbę odrabiania chociaż części ruchu.

Dlatego też podczas dzisiejszej sesji handlowej na parze walutowej USD/PLN szacuje się możliwość wystosowania kontry do poziomu 3,8150 PLN, co byłoby racjonalnym celem dla tego rynku. Warto zatem będzie przyglądać się dalszym sygnałom wzrostowym na parze z dolarem amerykańskim oraz polskim złotym.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 10.11.2020
Kurs dolara USDPLN H4 10.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here